Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Suším, sušíš, sušíme

30. srpna 2016 v 16:07 | já |  Moje psaní
Léto je sezona s největším objemem práce v kuchyni. Ať si kdo chce, co chce říká je to tak.
Jenom toho ovoce a zeleniny, co člověk zpracuje jsou tašky. Spížka se nám plní různobarevnými skleničkami v nichž máme pečlivě zpracované jahody, meruňky,třešinky, višně, rybíz, ryngloty, maliny atd. Police se prohýbají pod kompoty, džemy, přesnídávkami, čalamádami, strouhanou zeleninou, různými specialitami, kterých máme každá několik a jež jsme podědily po babičkách atd. Chválíme se jedna druhé, kolik jsme už udělali litrů malinovky, nebo bezové limonády, jak se nám krásně podařila rybízová marmeláda, nebo ta višňová, ta nemá chybu. Okurky se stydlivě koupou v desítkách sklenic, malinkaté, krájené na kolečka i kvašené ve velkém hrnci. Sezona hub, jaká je třeba ta letošní, nám přichystá další hodiny práce, ale ty výsledky, Houby máme rozdušené v desítkách skleniček a pečlivě uložené v mražáku, na půdě se suší několik velkých sít a nám už se sbíhají sliny na všechny dobroty , které z nich budeme chystat. Na mé půdě to v dnešních dnech voní houbovo-koprově. To proto, že tam suším kytici kopru, která trpělivě čeká na den, kdy jej použijeme do krouhaného zelí.
A práce ne a ne mít svůj konec. Na jabloních a hruškách dozrává další "práce", strouhání jablek, kompotování, vaření rosolu, vaření povidel a já už ani nevím co ještě.
Letos jsem si koupila sušičku na ovoce. Přála jsem si ji už někok let. Teď je konečně doma. Spolu s ní přibyla další práce, sušení. plátěné pytlíčky jsou oprané, tak se můžeme pustit do práce.
Co by člověk neuděla pro své drahé, že?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama