Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Co na sebe!

17. prosince 2015 v 12:37 | já |  Moje psaní
Pamatujete si pohádku o Popelce? Jistě, kdo by ji neznal. Krásnou, ale chudou holčinu, žijící kdesi v podzámčí. Její nevlastní sestry se strojí, jezdí na nákupy a pak, v nově ušitých šatech plesají na nedalekém zámku. Vždycky mě dojímalo, zvláště ve filmové Popelce, obdivné zašumění v tanečním sále, když se dostavila ta neznámá krasavice, v těch nejkrásnějších šatech.
Napadlo Vás někdy odkud se vzaly, kdo je vytvořil? Jistě nějaká kouzelná víla zařídila, aby Popleka byla tou nejkrásnější. V pohádce to je jednoduché.
O mnoho těžší je to ve skutečnosti, mám na mysli pořad Popelky na tv Barandov. Vybrané ženy rozličného věku, mající k dispozici platební kartu se sumou 10 tisíc Kč, jednu a půl hodiny a nákupní centrum Olympia. Tady se mohou obléci dle zadaného tématu.
Je 10 tisíc Kč málo, nebo hodně? Stačil by mě přesně daný čas? A měla bych na to, téma zvládnout dle představ předního vizážisty? Nevím. Je to otázka, bez odpovědi.
Po odvysílání několika dílů musím konstatovat, že většina zůčastněných zadané téma nezvládne a když tak jenom z části. Připadá mi, že jim nejde ani tak o soutěž, jako ooblečení, které si nakoupí. Jak jinak komentovat slova jedné slečny, která po hodnocení otevřeně řekla, že nakupovala to v čem bude moci chodit, co ještě nemá a co se ji líbilo, bez ohledu na to, zda plní, či neplní dané téma. Má nakoupené a navíc ještě v tv předvedla svůj " přehled v módním světě".
Holt Popelky by podle mého potřebovaly místo svých poradkyň nějakou tu kouzelnou vílu, která by to všechno zařídila.
 


Komentáře

1 Jarka | Web | 9. ledna 2016 v 13:09 | Reagovat

Na Barandov moc nekoukám. V televizním programu jsem si názvu pořadu všimla a teď už tedy i vím, co od něj čekat. Jestli nezapomenu, tak zkusím další díl chytit!

2 Hanka | 22. února 2016 v 16:48 | Reagovat

Jsou to už dva roky, co na TV nekoukám vůbec a zvykla jsem si. Takže o programech nemám ponětí a že existuje TV Barrandov jsem možná slyšela, ale už mě to nezajímá. Možná někdy. K popisovanému tématu - neumím si představit, že bych tam před televizními kamerami nakupovala a pak se tam ukazovala. Nekoupila bych asi nic, vždyť já kolikrát ani v reálu nekoupím. Já kupuji stylem, že na něco natrefím, co mi padne do oka. A těm soutěžícím se možná ani nedivím. Někdo razí heslo - vytřískej, co se dá, přece nebudou ty peníze vracet. A obstát před vizážistou? Nikdy! Známe přece názory módní policie. Nedávno byl ples v Opeře, tam byly známé dámy v róbách a ty byly na netu a možná v časopisech (ty nekupuji) propírány nejméně dva týdny. Na nikom nenechali nit suchou, asi se tím chtějí vizážisté zviditelnit sami, aby měli zakázky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama