Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Prosinec 2015

Co na sebe!

17. prosince 2015 v 12:37 | já |  Moje psaní
Pamatujete si pohádku o Popelce? Jistě, kdo by ji neznal. Krásnou, ale chudou holčinu, žijící kdesi v podzámčí. Její nevlastní sestry se strojí, jezdí na nákupy a pak, v nově ušitých šatech plesají na nedalekém zámku. Vždycky mě dojímalo, zvláště ve filmové Popelce, obdivné zašumění v tanečním sále, když se dostavila ta neznámá krasavice, v těch nejkrásnějších šatech.
Napadlo Vás někdy odkud se vzaly, kdo je vytvořil? Jistě nějaká kouzelná víla zařídila, aby Popleka byla tou nejkrásnější. V pohádce to je jednoduché.
O mnoho těžší je to ve skutečnosti, mám na mysli pořad Popelky na tv Barandov. Vybrané ženy rozličného věku, mající k dispozici platební kartu se sumou 10 tisíc Kč, jednu a půl hodiny a nákupní centrum Olympia. Tady se mohou obléci dle zadaného tématu.
Je 10 tisíc Kč málo, nebo hodně? Stačil by mě přesně daný čas? A měla bych na to, téma zvládnout dle představ předního vizážisty? Nevím. Je to otázka, bez odpovědi.
Po odvysílání několika dílů musím konstatovat, že většina zůčastněných zadané téma nezvládne a když tak jenom z části. Připadá mi, že jim nejde ani tak o soutěž, jako ooblečení, které si nakoupí. Jak jinak komentovat slova jedné slečny, která po hodnocení otevřeně řekla, že nakupovala to v čem bude moci chodit, co ještě nemá a co se ji líbilo, bez ohledu na to, zda plní, či neplní dané téma. Má nakoupené a navíc ještě v tv předvedla svůj " přehled v módním světě".
Holt Popelky by podle mého potřebovaly místo svých poradkyň nějakou tu kouzelnou vílu, která by to všechno zařídila.