Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Blázni v internetové kavárně

17. října 2015 v 19:56 | já |  Moje psaní
Setkali jsme se v naší jediné kavárně, která má připojení na internet. Všude sama mládež , mezi nimi já, již trošku starší ženská. Přišel a rozhlédl se kolem. Nepatrně jsem na něj kývla rukou a on si přisedl. Domluveni jsme byli právě přes net a tak i místo jsem volila podle toho. Známe se už několik let, sice jen tak sporadicky, ale teď se situace určitě změní. Pracujeme spolu na jednom projektu, ohledně historie domů v našem maloměstě.
Dnes už nevím, kdo s tímto nápadem přišel, ale byl to opravdu nápad za všechny prachy. Ty desítky hodin strávených u různých webových stránek, zápisů v matrikách, listováním starého zaprášeného tisku, studiem katastrálních map, se nedají spočítat. Rozdělili jsme si práci a nyní ji máme dát trochu do kupy. Celkem se nám to daří, ale u některých domů se ne a ne, dozvědět ty nejpodstatnější informace.
Kdo někdy něco podobného dělal, ví o čem je řeč. Jako třeba matriky, jsou sice digitalizované, ale do některých se ne a ne dostat. Třeba dneska. Nahlížela jsem do matrik vídeňského arcibiskupství. Ze všech tří jmen, která jsem potřebovala najít, se neobjevilo ani jedno a to jsem hleděla do obrazovky víc, jako tři hodiny.
V našem zkoumání jsme u domovního čísla 73. Majitele známe do poloviny 19. století, jejich povolání rovněž. Nyní ale pátráme po jejich původu a ten nás zavedl z Brna rovnou do Vídně. A tady jsme narazili, čtvrť, kde původně bydleli je dávno vybouraná, na místě jejich domu stojí nějaká elektrárna. A co teď? Babo raď ! Jsme asi u konce. Do Vídně nepojedeme a jejich katatrální mapy jsou nedostupné.
Nebo další záhada, číslo 110. Bylo nebo nebylo, tam jak jej máme na mapách? Tak jsme společně strávili další hodiny při pivě a horkém zeleném čaji. Těm mladším jsme museli připadat trochu divní. Seděli jsme s hlavami u sebe a tiše jsme si špitali. Zkrátka podezřelí podivíni.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama