Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Mám jeden sen

5. června 2015 v 22:39 | já |  Moje psaní
Mám jeden, dost velký sen!
Mám jej už velmi dlouho, stále na něj myslím a z rodiny o něm nikdo neví! Je sice asi nesplnitelný, ale kdo by rád nesnil.
Stačilo by kdyby ......!
A jsme u něj zase! U koho? No, přece u toho blbého "bycha" ! Jistě ho všichni znáte, že? Já bych, kdybych...
Kdybych, tak bych...!
Jak to zařídit, aby nás pro tentokrát vynechal? Jak na něj vyzrát?
Jedna rada by tady byla! Jít na věc přímo, nekličkovat a dlouho nepřemýšlet. Věřit v sebe, své schopnosti. Mezi lidmi se rozmáhá jakási pohodlnost a ohánění se tím "bychem". Spoléhání se na druhé, na stát, a co je nejsmutnější, hlavně u mladých,
na rodiče. Jistě je znáte i ze svého okolí. U nich těch "bychů" najdete nejvíc, oženil by se, kdyby potkal tu pravou. Kdyby opustil rodiče, co by si počali! Je bez práce a nemůže ji najít, kdyby žil jinde, tam by to bylo jiné. A tak sedí a vzdychá, sedí s kamarády a bychové lítají kolem a odehnat je nejde.
Tak se kolem nás děje to, co se děje, fronty na pracáku neberou konce, rovněž na sociálce je natřískáno! Pomalu začínám mít dojem, že žiju v zemi neschopných invalidů, pohodlných lenochů a vyscánků, kteří bez bycha dokážou jen krást, podvádět a dělat, druhým ze života peklo.
A tak sen, zůstává stále jen snem!
 


Komentáře

1 Alfa | E-mail | Web | 5. června 2015 v 22:58 | Reagovat

Ač jsem na tento článek narazil náhodou, oslovil mě. Musím říct, že s tebou soucítím, tu frustraci, ta nečinnost lidí k čemukoliv... je toho hodně. Osobně s tím úspěšně bojuji a můj svět se pomalu mění.

2 Hanka | 3. srpna 2015 v 16:47 | Reagovat

Svět se dost hodně změnil, ale nepřipadá mi, že k lepšímu. Starší generace s sebou odnáší hodnoty. Nejsem škarohlíd, neříkám, že ti mladí jsou špatní. Ale mezi lidmi je beznaděj, mnozí ztratili motivaci, žijí ze dne na den. Je to asi celoevropský problém, možná... Mezilidské vztahy dostaly na frak. Osobní kontakt hodně vymizel, jsou prázdniny, dříve jsme běhali s kamarády a měli zážitky z osobních setkání. Dnes ve městě dítě téměř nevidíš venku, ono sedí na počítači, je na face booku. Je to normální?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama