Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Ach, jo!!!

3. dubna 2015 v 14:25 | já |  Moje psaní
Zima je nazpět!!
Venku bílo a mrazivo. Jeden by se těšil na Velikonoce a oni nám pošlou Vánoce! To je teda pořádek.
V naší ulici se před nedávnem pustili do opravy letitých chodníků. Rozhodli se změnit vzhled ulice vedoucí ke škole a na Sídliště. Silnice je úzká, parkovacích míst je málo a tak se nejdřívě vytrhaly staré borovice, na nichž hnízdilo spousta ptáků. Pak se rozoraly zelené travnaté pásy oddělující chodník od silnice. Část ulice je hotová a tak jsem si šla vyzkoušet ten nový chodník. Je nalepen přímo k silnici, takže stačí malá nepozornost dětiček jdoucích do školy, hra na honěnou a neštěstí je hotovo. Nevím, ale tohle řešení dobré není. Zelený pás přece jen trochu zachytil prach od vozidel, ježž naší ulicí nejezdí zrovna předpisově.A jak to bude v zimě s odhazováním sněhu? Napřed se odhrne ze silnice na chodník a pak nazpět.
Nevím, je to divné a to už nemluvím o prapodivném tvaru chodníku, který se vydal nad parkovací plochu a pak se v podivném úhlu vrací nazpět k silnici.
Naše ulice bývala původně klidná a docela pěkná. Dnes je z ní hotový závodní okruh, zvláště v létě, když jsou děti doma. To se jezdí na všech možných i nemožných kolečkách. Brusle, skaty, kola i motorky. Nejeden plot už zaúpěl pod nárazem, nejedno koleno se svezlo po drsném povrchu silnice. Jen se chodník dodělal a už to na něm žije. Zeleň, kterou bylo naše město tak pověstná se odstraní a do ulic se pustila doprava. Škoda!
Bývalo u nás tak hezky!!


 


Komentáře

1 Jarka | Web | 5. dubna 2015 v 18:42 | Reagovat

Toto je nová móda ve všech městech. U nás se už druhým rokem upravuje přímo město a tam, kde dřív byla tráva, záhonky a lavičky, je dnes jen velká betonová plocha. Asi je pro technické služby pohodlnější zamést beton, než okopávat a zalévat květiny....

2 hablina | 26. dubna 2015 v 9:10 | Reagovat

U nás se před pár lety obdobně nepovedla rekonstrukce chodníků a parkovišť na sídlišti. Hodně lidí volalo po odstranění největších nesmyslů (alej odpadkových košů, nesmyslně umístěné kontejnery), ale nestalo se nic.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama