Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Duben 2015

Ach, jo!!!

3. dubna 2015 v 14:25 | já |  Moje psaní
Zima je nazpět!!
Venku bílo a mrazivo. Jeden by se těšil na Velikonoce a oni nám pošlou Vánoce! To je teda pořádek.
V naší ulici se před nedávnem pustili do opravy letitých chodníků. Rozhodli se změnit vzhled ulice vedoucí ke škole a na Sídliště. Silnice je úzká, parkovacích míst je málo a tak se nejdřívě vytrhaly staré borovice, na nichž hnízdilo spousta ptáků. Pak se rozoraly zelené travnaté pásy oddělující chodník od silnice. Část ulice je hotová a tak jsem si šla vyzkoušet ten nový chodník. Je nalepen přímo k silnici, takže stačí malá nepozornost dětiček jdoucích do školy, hra na honěnou a neštěstí je hotovo. Nevím, ale tohle řešení dobré není. Zelený pás přece jen trochu zachytil prach od vozidel, ježž naší ulicí nejezdí zrovna předpisově.A jak to bude v zimě s odhazováním sněhu? Napřed se odhrne ze silnice na chodník a pak nazpět.
Nevím, je to divné a to už nemluvím o prapodivném tvaru chodníku, který se vydal nad parkovací plochu a pak se v podivném úhlu vrací nazpět k silnici.
Naše ulice bývala původně klidná a docela pěkná. Dnes je z ní hotový závodní okruh, zvláště v létě, když jsou děti doma. To se jezdí na všech možných i nemožných kolečkách. Brusle, skaty, kola i motorky. Nejeden plot už zaúpěl pod nárazem, nejedno koleno se svezlo po drsném povrchu silnice. Jen se chodník dodělal a už to na něm žije. Zeleň, kterou bylo naše město tak pověstná se odstraní a do ulic se pustila doprava. Škoda!
Bývalo u nás tak hezky!!