Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Moje poprve IV.

30. června 2008 v 9:13 | ja |  Moje psaní
Moje cesta do prvního zaměstnání proběhla celkem dobře. Ráno jsem nezaspala, vlak mi neujel, jenom při vstupu do areálu nemocnice se mi trochu roztřásla kolena. Prošla jsem parčíkem kolem porodnice, a vklouzla do suterénu, kde vždycky bývalo krásně chladno. Mé potem orosené čelo tady uschlo a do prvního patra jsem vstupovala v pořádku. Paní vrchní mě hned všem představila a zavedla mě do pokojíku. Tam mě zanechala samu. Po převlečení do krásné nové uniformy jsem si nasadila vysoký, silně naškrobený čepeček. Ještě pohled do zrcadla a byla jsem připravena na svou první směnu. Celý její průběh je již zastřen časem, ale jedno si pamatuji docela přesně. Onen naškrobený čepec mi neustále sjížděl na jednu stranu. Sponky jej nebyly schopny udržet. Těsně před maturitou jsem se nechala ostříhat na kluka a vlasy zatím nedorostly. Celou svou první pracovní směnu jsem odbíhala k nejbližšímu zrcadlu a upravovala si čepec. Ona krásná ozdoba hlavy, mi tak znepříjemnila první pracovní den, že jsem si kvůli ní nechala narůst dlouhé vlasy, jen proto, aby měla na čem držet. Tak, to byla moje první směna v životě. Stejně si ale myslím, že sestřičky v dřívějších uniformách a s čepcem na hlavě, nemocným ještě dlouhá léta chyběly a možná, že některým chybí ještě dneska. Co říkáte, líbila se vám sestřička v čepečku více než nyní?
 


Komentáře

1 Zdenka "ren." | 30. června 2008 v 20:10 | Reagovat

Asi jsem taky sentimentální, ale opravdu se mi dřívější sestřičky v modrých uniformách s čepečkem líbili víc, než dnes v mnohdy pomuchlaných a neupravených pláštích různých střihů.

2 Hanka | 30. června 2008 v 21:59 | Reagovat

Souhlasím se Zdenkou. U nás na středisku byla dlouhé roky sestřička vždy upravená, pečlivě nažehlená, modrá uniforma + zástěra, čepeček naškrobený, pečlivě nasazený. I když nebyla úplně štíhlá, byla hezká, velmi příjemná, slušelo jí to. Asi před třemi lety odešla do důchodu. Současná sestřička je mladší, ten stejnokroj je takový ležérní, ty bílé kalhoty a halenu může mít třeba i kuchařka, pekařka, lékárnice, laborantka. Myslím, že i barvy stěn nebo nábytku nejsou v ordinacích a čekárnách vždy jen  bílé.

3 hadimrcha | 1. července 2008 v 9:50 | Reagovat

Původní uniforma byla pěkná na pohled, ale velmi nepraktická. Zástěrou přiškrcené šaty způsobovaly, zvýšené pocení horní poloviny těla. Při chladnějším počasí nám odspodu táhlo až na záda a onen krásný čepeček a jeho připnutí sponkou na spáncích, způsobovalo problémy s vlasovým porostem. Nejedna z nás na to doplatila pleškou. Možná, z jiného materiálu by se to dalo, ale zkoušeli nám dávat i čepečky plastové, ale bylo to stejné, špatně držely.

4 Hablina | Web | 3. července 2008 v 6:57 | Reagovat

Zástěru vem čert, ale čepečky byly hezké.S těmi vlasy máš pravdu, moje maminka měla kouty vytrhané od černých tenkých sponek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama