Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Origami

23. března 2008 v 10:48 |  Zaujalo mě
Kdysi jako malá holka jsem četla knížku, tuším, že se jmenovala "Jasnější jak tisíc sluncí" - o Hirošimě a o jednom děvčátku, které po svržení bomby bylo postiženo nemocí z ozáření. V Japonsku existuje tradice, že jeřáb bílý nosí štěstí. Malá dívenka věděla jak je nemocná a věřila tomu, že když poskládá z papíru 100000 jeřábů uzdraví se. Z celého Japonska i ze světa jí děti posílali poskládané jeřáby, ale než jich bylo stanovené množství, holčička zemřela.Na její počest byl v Hirošimě vztyčen památník a do něj uloženy všechny papírové skládanky jeřába. Skládání papírových zvířátek a tvarů se jmenuje - origami a již jste o něm určitě někde slyšeli. Jsou to skládanky od nejjednodušších po hodně složité a pohyblivé.

origami

Výtvarné umění, japonská technika skládání papíru, pocházející podle dochovaných záznamů asi z 10. století n.l. Většina původních skládaných tvarů má svůj vzor ve světě zvířat a rostlin, moderní origami je často inspirováno i světem techniky.
Několikrát jsme se o skládání těchto podivuhodných věcí pokoušeli, ale bezvýsledně. Tak se teď na ně chodím dívat na stránky na netu.
 


Komentáře

1 Eliza | E-mail | Web | 25. března 2008 v 19:12 | Reagovat

Tak mnohokrát jsem zkoušela klukům udělat papírovou vlaštovku. Stále to byly takové chabé pokusy a vůbec ne to, na co jsem byla zvyklá od mého táty. Až u tebe mne napadlo, to někde vyhledat, a zadařilo se. Už mají vlaštovku - letadlo jako vyšité. Díky za intuici.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama