Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

President nebo král ?

5. ledna 2008 v 11:47 | ja |  Moje psaní
Právě jsem zaslechla v rozhlase nějakou anketu zaměřenou k blížícím se presidentským volbám.
Mimo jiné tam padla i otázka, zda by pro naší zemi byla lepší monarchie v čele s králem nebo demokracie s presidentem. Je až s podivem poslouchat kolik lidí neváhá se do této debaty zapojit. Každý má samozřejmě právo vyjádřit svůj názor, ale některé mi připadají mírně řečeno trochu přitažené za vlasy. Nemám nic proti zaběhnuté monarchii, ale dát do čela nějakou osobu, ať už se jedná o kohokoliv, prohlásit jej králem a vytvořit království, mi připadá jako čiré bláznovství.
Jako pohádka o chudém chasníkovi, který se stal králem jenom proto, že si vzal za ženu princeznu. Vládl spokojenému lidu až do smrti, nic jej nepřekvapilo, všechno zvládl levou zadní. Cítíte také tu naprostou absurditu? Stejné mi to připadá s člověkem, který je sice Čechem, ale žije skoro celý život v jiné zemi. Nic proti němu nemám, ale jistě problémy našich lidí mu nejsou tak blízké, jako někomu od nás. Dneska hýbe našim národem tato otázka. Jak se na to díváte vy?
 


Komentáře

1 Zdenka "ren." | 5. ledna 2008 v 20:56 | Reagovat

Jistě,monarchie u nás je čirý nesmysl a naivní představa o lepším státě. Co se týče pana prezidentského vyzyvatele, jsem stejného názoru. Jak nám může dělat prezidenta někdo, kdo má mezery v historii státu,žije léta v USA a politické ostruhy mu též chybí.Dokonce,jak jsem četla v tisku,jeho životopis obsahuje některé nepravdy, tak nevím, ale já bych ho nevolila.

2 Jitka | Web | 6. ledna 2008 v 8:52 | Reagovat

Monarchie tak pro snílky. Ale daleko vážnější problém je volba mezi oběma muži, kteří jsou  na scéně.Rozhodně bych nebyla spokojená s nově navrhovaným kandidátem. Je pravda, že u nás prezident příliš pravomocí nemá ale děsila bych se toho, že nám sem vnese americké manýry.Nejsme na to stavění. Když jsem slyšela rozhovor exprezidenta Havla s redaktorem Moravcem, nevěřila jsem svým uším.Bylo tam mimo jiné řečeno, že naše země potřebuje nový vítr a někoho, kdo není spojen se zdejšími praktikami.V podtatě doporučoval ekonoma Švejnara.Myslím, že je nejvyšší čas prosadit v této zemi aby si občan sám zvolil svého prezidenta. Politici na to zjevně nemají. Myslím, že u lidí by Švejnar neprošel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama