Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Kdo je vítěz?

27. ledna 2008 v 10:37 | ja |  Moje psaní
Určitě si dáváte novoroční předsevzetí. Bývají různá, že nebudete kouřit, víc se budete věnovat dětem, musíte zhubnout, nenecháte se vytočit blbostí jiných a pod. Ani je nedokážu všechna vyjmenovat. Neuplynul ani měsíc a kdoví, kde je jim konec, Kolegyně vydržela nekouřit asi 10 dnů, pak se zdravě nastvala a koupila si ty nejdražší cigarety. Jiná denně běhá k večeru po ulici a parku a, co se nestalo našla si chlapa, o nichž prohlašovala, že nikdy více. Děti od sousedů dělávají občas velký povyk a jejich matka - podnikatelka si, jako novoroční předsevzetí dala, že s nimi bude trávit více času. Dopadlo to tak, jak ve většině případů. Byli dvakrát plavat, jeden víkend hledali sníh ve vyšších polohách a musela se začít věnovat firmě, neboť ji tam postrádali, takže konec. Já si raději žádná předsevzetí nedávám. Znám se, nemám výdrž. I když, jak se to vezme. Jednou jsem se pokusila snížit svou váhu. Koupila jsem si krásný cvičební úbor a začala chodit do tělocvičny. Moc se mi tam líbilo, ale váha dolů nešla, spíš opačně. Zjistila jsem, že jsem těhotná. Tím pádem bylo po cvičení. Nejinak dopadlo, když jsem chtěla mít ze svého druhorozeného syna jedničkáře. Já se snažila, on méně a výsledek, utekla jsem od učení a nechala to na polovičce. Neměla jsem nervy. Jedinou výhrou bylo už před skoro dvaceti lety rozhodnutí nekouřit. Ještě dneska vidím posledního špačka, jak o půlnoci letí z balkonu do sněhu. Bylo to rozhodnutí okamžiku a raději jsem ho nikomu neříkala, co kdyby nevyšlo. Jsem na sebe patřičně hrdá, že se povedlo A jak dopadla vaše snaha? Kdo vyhrál? Předsevzetí nebo síla zvyku.
 


Komentáře

1 Jitka | Web | 27. ledna 2008 v 11:51 | Reagovat

Já jsem s kouřením skončila úspěšně, neboť jsem otěhotněla, cigára zahodila a už jsem se k tomu nikdy nevrátila.Hůř to dopadlo se shazováním váhy. Jako dítě jsem sjezdila všechny možné ozdravovny jen aby mně trochu vykrmili, leč marně. Zato po dětech to šlo samo.Pokud jsem chodila do práce, občas mně popadla potřeba držet nějakou dietu. Teď si říkám, kdoví jak dlouho tady budu ještě strašit a mám si něco odepírat? Už tak různé potíže mě nutí něco si odříkat ale kila ne a ne jít dolů. Sport není mým hobby a tak už to asi zůstane, jak to je.Předsevzetí si už dávno nedávám. Není to nanic, když není pevná vůle.

2 Zdenka "ren." | 27. ledna 2008 v 21:58 | Reagovat

Taky přispěju s trochou do mlýna. Já jsem přestala kouřit před 9 lety, ale protože jsem byla velmi silný kuřák 20-30 cigaret denně, tak o sobě říkám, že jsem abstinující kuřák. Doufám,že už to vydržím.A jelikož jsem byla holka štíhlá, nevěřila jsem,že to bude někdy jiné. A ejhle, během těchto let jsem nabrala 10 kg. Ale je pravda,že jsem posléze odešla do důchodu, a klídek a méně pohybu udělalo svoje.Taky si dávám předsevzetí, že určitě už příští týden začnu víc cvičit.....

3 Mirka | Web | 27. ledna 2008 v 22:40 | Reagovat

..už pár let se snažím zhubnout, ale marně, nemám vůli a vždy se najde něco, co je pro mě prostě pohodlnější než cvičit:) doufám, že někdy vyhraji nad svou leností..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama