Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Tři muži nakupují

10. prosince 2007 v 12:24 | ja |  Moje psaní
Muži a nakupování, to je stálý a nekonečný boj. "Potřebuji, aby jsi se stavil, cestou z práce pro nákup!" Jak jednoduchá věc. Má všechno napsáno na lístečku, peníze u toho taky připraveny. Jeden by očekával, že splněno bude na jedničku. Opak je pravdou. Napíšete-li na lísteček rýže, bude zaručeně v nákuní tašce chybět. Protože jste nenapsali o jakou rýži se vám jedná. Je jich více druhů a tak, než špatnou, nepřinese muž raději žádnou. "Měla jsi napsat kterou chceš, jak to mám vědět". Napíšete-li pečivo, bude to stejné, nedonese nic, napíšete-li housky donese něco, co dle něj jsou housky. Může to být od obyčejných rohlíků, přes banketky až po minibagety všechno. Tam, kde je napsáno houska to nepřečetl, neboť jej nenapadlo, že by si mohl nasadit brýle. Jistě je to všude stejné. Návštěva jakéhokoliv obchodu, kde se nachází oblečení a obuv, toť největší postrach mužů. Obchodem vždycky proběhnou bez rozhlížení, nevidí a neslyší. Parfumerie a galanterie, to jsou obchody, mužům nic neříkající tam ani nejdou, neboť tam nic nekupují . Změna nastává, milé dámy, jak jste si jistě mnohé všimly, nyní v čase předvánočním. Do potravin nás doprovodí, ochotně drží vozík a sem tam do něj přihodí nějakou tu dobrůtku, rádi poradí - vezmi toho víc, a co kdyby někdo přišel, co jim dáš!
Dneska jsem byla v butiku, kde se prodává spodní prádlo. Nevěřily by jste, ale byla jsem tam jediná nakupující žena. U pultu stáli dva mladíci a o něčem se radili. Z jejich řeči jsem pochopila, že jdou pro dárek pro maminku. Chvályhodné, prodavačka se snažila, seč mohla a oba dva nakonec odešli s balíčkem, zjevně spokojeni. V parfumerii bylo pánů také několik, za poukázky od odborů nakupovali pro své manželky cosi voňavého. Navzájem se radili a přičichávali k testru, který jim mladá prodavačka ráda zapůjčila. Když už se zdálo, že mají vybráno, objevil se třetí kamarád a všechno začalo znovu. Malá fronta se trochu zvětšila, ale my ženy, které jsme v ní stály, jsme se jen s úsměvem dívaly na jejich snahu, nakoupit to nejlepší. Myslím, že nás pohled na ty tři pány, všechny hřál u srdce a společně jsme si přály, aby jim ta nákupní nálada vydržela i několik dnů po vánocích, bylo by to příjemné.
 


Komentáře

1 espoo | 10. prosince 2007 v 13:58 | Reagovat

Nevim kam jinam, tudiz pres dnesni spot posilam prani vseho nejlepsiho k svatku :) A at Ti ta vanocni nalada taky vydrzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama