Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Hra na schovávanou

18. prosince 2007 v 10:25 | ja |  Moje psaní
Už několik dnů marně doháním čas. Práce doma, práce v zaměstnání, dvanáctky denní a noční. Doma nic není na svém místě, všechno je někde jinde, než by mělo být. Nevěřila jsem své drahé polovici, že se u nás dějí divné věci. Hned hledá rozmontované hodinky, pak zase nemá jejich šroubky, stále něco hledá a shání. Tak jsem si myslela, že já jsem jiný kabrňák. Všechno mám na svém místě, o všem vím, všechno najdu. Po dnešku mohu říci, že jsem na tom stejně.
Dnes od rána mě "honí mlsná", jak se říká. snídala jsem bohatě, donesla nákup a začala šmejdit po špajzce, co bych kde sezobla. Tam jsem dojedla pytlík s mandlemi, v lednici na mě přímo vyzývavě koukal kousek tvrdého sýra, pak jsem ještě uviděla želé bonbonky a to je úplně konec. Těm neodolám. Jak tak kradu v policích, najednou mi něco začalo vrtat hlavou. Ale co to jenom bylo? Ne, a ne si uvědomit! Vrátila jsem se pohledem nazpět do police a v tom jsem ho uviděla. Ano, koukal se na mě a já hleděla jako výr. Kde se tam jenom vzal? Co já se ho nahledala! Ve všech přihrádkách, skříňkách a šuplících, po celé kuchyni. Sedí si tam na polici, a kdyby mohl, jistě by se smál na celé kolo . Jasně, dala jsem ho sem, po jarním úklidu a zapoměla na něj. Potřebuji ho jenom jednou v roce a tak tady trpělivě čeká až ho budu hledat . O čem je řeč?
No, přece skládací stromeček, který dáváme na hřbitov. Když jsem jej na jaře ukládala, bylo mi jasné, že tady ho musím, bez problémů najít! No, vida a dalo mi práci objevit jej. Příště si na něj dám velkou ceduli. Stromeček jsem vytáhla z krabice, vyprášila z něj nečistoty, rozložila, ověsila novými baňkami a teď stojí připraven v celé své kráse . Třpytí se a leskne. To bychom teda měli, ještě aby tak napadlo trochu sněhu a Štědrý večer může ..., vlastně nemůže. Ještě nemám doma rybu . Takového většího kapříka. Na ceduli stálo napsáno, že se budou prodávat 20.-23. prosince. Tak ještě není konec, ještě kapra, tlačenku, dovést cukroví, nazdobit stůl ........
Uf, ještě je toho hodně, než si budu moci říct,"Sláva vánoce jsou tady". A to si každý rok slibuji, jak si to nebudu brát nijak vážně, že je na vše dost času, že vánoce budou i bez honičky a zmatku.
Tak, ale vážně, příští rok, to bude jiné. Slibuju!
 


Komentáře

1 Black_Rose | Web | 18. prosince 2007 v 10:28 | Reagovat

u mňa je bleskovka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama