Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Svět viděný fotoaparátem

17. listopadu 2007 v 13:48 |  Moje psaní

Hups, probudila mě dnes ráno naše Elinka. Skočila přímo do mé postele, aniž brala ohled na to, že ještě spím. Ano, ještě jsem spala i když je dnes tak slavný den. Už je to opravdu tak dávno, že to člověk pomalu a jistě zapomíná. Např. včera večer se konal ohňostroj a holky, které mě přišly vystřídat se divily co se děje. Ani mě v první chvíli nenapadlo o co se jedná. Člověk jaksi bere všechno nějak samozřejmě. Tak jsem si trochu zavzpomínala a je to.
Teď řeším jinou věc, foťák. Váhám mezi Canonem a Panasonicem. Tatin sedí u internetu a listuje a hledá a porovnává. Já fakt nevím, Chci ho, a je mi celkem fuk značka. Jen abych už mohla fotiti.Jak to bylo dříve jednoduché. V naší skříni se nachází několik fotoaparátů a ne zrovna špatných. ?Máme starou Flexaretu, Praktiku, Zorkij a já nevím jak se všechny jmenují. Když byli kluci malí, fotilo se o sto šest. Na dovolených, na různých akcích, Mikulášská besídka, Den dětí a pod. Narozeniny a svátky babiček a dědečka, všechno máme historicky podchycené. Samozřejmě nejdříve na fotkách, později na diapozitivech, nakoupilo se veškeré příslušenství, včetně plátna na promítání. A teď tam chudáci leží a čekají až je někdo, např. kluci vezmou a ukážou svým polovičkám, jací byli fešáci, když seděli na nočníku, koupali se ve vance na sluníčku, jezdili na malém kolečku po zahradě apod. To tam všechno je a ještě mnohem víc, je tam celý náš dosavadní život. V několika velkých albech mám ještě fotografie mých rodičů, jejich mládí a chvíle které strávili na skautských táborech. Spousta fotografií již nikomu nic neříká, pamětníci odešli, jenom fotografie zůstávají. Zajímavé fotky zachycují přeměnu našeho městečka v modernější město, bourání starého hotelu a výstavbu hotelu nového. Některé fotky jsou ještě staršího data, mám například fotky z II. světové války odněkud z tehdejšího Ruska, vylodění německé armády v Oděsse, kolona vozidel táhnoucí někde širou stepí, a podíváme-li se ještě dál, návštěvu T.G.Masyryka u nás , jeho přivítání na nádraží a na náměstí, zápis do knihy apod. A můžeme se dokonce podívat někdy do počátku minulého století, když se stavěla nová silnice na Hostýn a připravovala se na návštěvu císaře France Josefa. Na fotkách mám zachycenou i rekordní sněhovou nadílku z roku 1921, kdy sníh dosahoval po okraje střech a děti se vozili áž se střechy dolů. Předminulé století je na fotkách zachyceno v Kralupech nad Vltavou, kde před zájezdním hostince stojí koňský povoz jež dovezl v bečkách pivo. Je jich opravdu hodně, mnohé jsou cizí, ani dnes už nevím kde jsem k nim přišla. Mnohé jsem dostala od známých, kteří mě zásobovali a zásobují pohlednice, které již roky sbírám.
 


Komentáře

1 Karel | 17. listopadu 2007 v 18:15 | Reagovat

Ta proslulá zima byla spíš 1929.

2 Návštěvnice | 17. listopadu 2007 v 18:29 | Reagovat

Zdravím Vás i tatina, asi už něco vybral. Pokud můžu doporučit - pak Canon, má lepší optiku, fotky jsou krásně vykreslené,přirozené, mají  pěkné barvy. Nevím, jakou máte finanční představu nebo o velikosti aparátu. Doporučila bych optický stabilizátor a výklopný displej. Zvažte, kdo s ním bude fotit a co se bude fotit. Dobrá je řada PowerShot - má automatické režimy, ale když se naučíte, pak má také manuální funkce (A650, SX100,S5 IS - ten je výborný, ale je větší i těžší), tím fotograf sám může ovlivnit kvalitu snímku. A mají také hledáček - ten se hodí. Pokud chcete jen dámský automat (malý, hezký, kovové pouzdro) - pak Ixus, tam najdete i širokoúhlé, ale nemají výklopný displej a zoom je menší.

Z vlastní zkušenosti doporučuji, při nákupu si v prodejně vyzkoušejte, jak vám jde foťák do ruky, jestli se dobře drží - třeba PowerShot jsou na baterky, mají výstupek, dobře se drží. Ixusy jsou na Lionku, jsou lehčí a vhodné spíše pro menší nebo jemné ruce.

Přeji dobrou volbu foťáčku a případně si ráda přečtu, jaký jste zvolili.

3 chroustik | Web | 17. listopadu 2007 v 20:39 | Reagovat

děkuji za písnutí i já přeji krásný víkend

4 Karel | 20. listopadu 2007 v 10:01 | Reagovat

Tak nevím, dal jsem Ti sem odkaz na Sony, ale dnes to tady nevidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama