Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Pánové, zadejte se!

5. listopadu 2007 v 11:36 |  Moje psaní
Tak začalo druhé kolo televizního pořadu Když hvězdy tančí. Je to báječná příležitost vidět některé naše celebrity ve společenském úboru. Viděla jsem sice jenom kousek, ale líbila se mi nesmírně Táňa Wilhelmová. Vždycky, když ji zahlédnu někde na stránkách časopisu, musím si článeček přečíst, nebo alespoň se na něj jedním očkem juknout. Je to jedna z generace mladých hereček, která mi opravdu přirostla k srdci.
Při pohledu na taneční parket v televizi, vybavila se mi jedna vzpomínka. Byl to také taneční parket, ale dávno již tomu. Taneční hodiny právě začaly, mistr pronesl onu formulku - pánové zadejte se, když se to stalo. Řada hochů se drala vpřed s takovou vervou, že se mezi sebou žduchali a úprkem uháněli pro své vyvolené. Najednou některý z hochů zakopl a natáhl se jak dlouhý, tak široký na naleštěný parket. Je samozřejmé, že naupadl sám,spolu s ním se na zemi ocitla celá řada, nedočkavých tanečníků. Děvčata se už smíchy nezdržela a celou slavnostní atmosféru, tím okamžikem vyhnala ze sálu. Nebylo snadné nás utišit, při pohledu na sténající a ze země vstávající kluky, nám tekly slzy po tvářích. Taneční mistr musel udělat přestávku. Kluci se šli upravit, oprášit kalhoty a umýt ruce. Bylo zajímavé pozorovat je při dalším pokusu o zahájení tance. Asi tři kluci chyběli a do konce taneční hodiny se neobjevili. Šuskalo se mezi námi, že jednomu praskly kalhoty na tom nejexponovanějším místě a druzí dva jej doprovázeli domů. Vzpomínka úsměvná, zvláště, s odsupem času.
Nedávno při cestě MHD jsem zahlédla přes sklo, právě v onom sále KD další generaci tanečníků a tanečnic, jak stojí připraveni v oněch řadách, kluci vlevo, děvčata vpravo. Byl to jenom mžik oka, kdy jsem je zahlédla, ale přesto se mi ona vzpomínka nevybavila, až při televizním pořadu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama