Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Oplakaný poklad

18. listopadu 2007 v 12:14 |  Něco z rodinné kroniky

Hrála si s panenkou a najednou začala plakat. Naříkala tak, že celý vagon zpozorněl? Co se děje tomu děvčátku, že tak plače? Mezi vzlyky jsem pochopila, že si stěžuje mamince, že na lavce na nádraží zapoměla panenčino papáníčko! Co to bylo nevím, maminka ji utírala slzičky a snažila se ji utišit, dětská bolest však byla veliká. Její panenka nemá své papáníčko. Někomu by to možná přišlo k smíchu, ne tak tomu, kdo něco podobného prožil. Myslím si, že jsme to byli všichni, jenom se nám to už nevybavuje. Jelikož nemám žádné děvčátko, nevím tedy zda se ještě pro ně vyrábějí zástěrky s kapsičkami! Měla jsem takových hned několik, do školky se v nich chodilo skoro povinně. Jednou jsem si do kapsičky vzala, ačkoliv jsem měla zákaz něco z domu odnášet,malinkatou skleničku s cumlíkem, kterou jsem krmila svou Laurinku. Asi jsem se chtěla dětem ve školce pochlubit, nevím. Když šla do školky měla jsem jednu ruku v kapse a skleničku držela v ní, ještě nějakou dobu ve školce jsem si ji hlídala, pak už začala hra a nebyl čas. Když jsem se chtěla pochlubit tou malinkou lahvičkou, byla pryč. Spustila jsem nářek, že se paní učitelka polekala co se mi stalo. Hledala se mnou, hledala jsem sama, dívala jsem se všude i na záchodku, nikde jsem ji nenašla. Bylo to smutné, ale láhvička pro miminko byla nenávratně pryč.
Smutek mě provázel i cestou domů, hledala jsem v trávě, tam kde jsem ráno jako vždycky hopsala. Lahvička byla v nenávratnu a já věděla, že další nedostanu. Maminka mi řekla jenom , že jsem měla nechat skleničku u Laurinky a bylo to vyřešeno. Ještě dlouho při cestě do školky mé oči bloudily v trávě a marně hledaly ten ztracený dětský poklad.

 


Komentáře

1 Manželka | Web | 19. listopadu 2007 v 15:51 | Reagovat

ztracená lahvička pro miminko... To řešíme dneska už od rána. "Kde je, kde je? Koupí tatínek novou?" O to hůř, že ¨naše panenka bez lahvičky řve a nedá se utišit... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama