Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Oči jako špendlíková hlavička

6. listopadu 2007 v 12:03 |  Moje psaní
Polekala mě malá potvůrka! Od rána pracuji, zavařuji dýně, uklízím skříně a tak jsem neustále v jednom pohybu. Eliška běhá se mnou, chtěla bych napsat, seč může, ale ona potvůrka je stále rychlejší než já.
Jak tak běháme po schodech nahoru a dolu,najednou mi něco frnklo přes nohu. V první chvíli jsem myslela, že jsem náhodou zavadila o Elinku, ale ta byla nahoře a zdálo se mi, že kňourá. Když jsem tak šla už asi po třetí a nesla jsem dolů do sklepa zavařovací hrnec, opravdu něco přeběhlo po schodku a zmizelo v závěsu. Položím tedy zavařovací hrnec na zem, chytím závěs, když v tom mě něco polechtá na ruce. Jediný pohled mi stačil a to co jsem uviděla ze mě vyrazilo výkřik. Byla to malá myška. Zůstala mi sedět na rukávě a těma svýma nádhernýma očkama sledovala, co se bude dít dál. Nejsem strašpytel, ani se myší nebojím, jenom jsem se v pvní moment lekla. Teď jsme se na sebe dívaly navzájem a čekaly, která co udělá. V první moment jsem ji chtěla setřást dolů, pak ale mě napadlo, že na zemi ji nechytím. Opatrně jsem držela ruku i s myškou před sebou a pak jsem ji přiklopila skleničkou, kterou jsem nesla v kapse do sklepa. Chudinka, nestačila se divit, když se ocitla ve skleněné kleci. Koukala se těma svýma černýma očičkama a marně se snažila dostat ze skleničky ven. Pacičky ji klouzaly po skle a Elinka s nosem přitisklým na skleničku zase pozorovala ji. Bylo zajímavé se na ta dvě stvoření koukat. Po nějaké chvíli jsme vzala skleničku a odnesla ji i s myškou na nedaleký zelený pažit. Snad si tam myška, která okamžitě zmizela, najde svůj domeček a v něm přečka nastávající zimu. Tam ať se jí daří dobře a každé kočičce ať uteče! Ale ke mě, do domečku ,rozhodně nepatří.
 


Komentáře

1 Jitka | Web | 7. listopadu 2007 v 11:24 | Reagovat

Nevím jak bych tuhle situaci zvládla já. Hlodavce nemusím. Už asi měsíc nám něco rabuší nad dřevěným obložením stropu v obýváku. Už jsme tam nalíčili past ale nic se nechytlo. Mám obavy, že to nebude myška ale plch a ta potvora hryže asi jen dřevo. Salám v pastičce ho nezajímá.Už jsme ho jednou v baráku měli i s hnízdem mláďat ale toho jsme vypudili a díru kterou se dostal dovnitř zazdili. Teď to bude asi horší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama