Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Konec platnosti

8. listopadu 2007 v 8:00 |  Moje psaní
Propadají nám občanky. Náhodou jsem to zjistila při čtení oficiálních stránek města. Každá občanka vydaná do 31.12.1998, ke konci letošního roku končí se svou platností. Tak a máme to, zbývá pouze měsíc k jejich výměně. Ono by bylo dost času, ale... Nejdříve fotky . Přes ošklivé počasí jsem se vypravila k fotografovi. Ó hrůzo, jak já se nerada fotím. Posadíte se, načešete a už to začne. Hlavičku na stranu, zvednout bradu, ramínka trochu natočit doleva a tu bradu bych prosil výš. Nemračit se, dívejte se semhle, pootočit se celý....vykloubit si hlavu a tvářit se jako svatý. Hrůza, No, nakonec jsem to zvládla a odešla. Cestou přemýšlím, kdy si vyzvednout formuláře. Mají pouze dva úřední dny, pondělí a středu. No, nějak to zmáknu, horší bude s tatinem, toho zlomit k fotografovi, to bude věc.
Doma mě čekalo překvapení, manžílek má ještě jednu fotografii, k fotografovi nemusí, jak mi oznámil hned ve dveřích. Tak jsem si docela oddechla. No, tak možná to ještě stihneme. Nerada bych platila nějakou pokutu.
Oč lépe se mají například naši miláčci, např. Elinka ta občanku, či vlastně "zvířenku", nepotřebuje. A kdy ju někdo vyfotí, je jí úplně jedno.
Dříve se pro kmety vydávala občanka s neomezenou platností. Možná, že už ji dostaneme také.

 


Komentáře

1 Karel | 9. listopadu 2007 v 9:28 | Reagovat

Předpokládám, že dojde i na ta domácí zvířata.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama