Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Když vypadne počítač

13. listopadu 2007 v 10:40 |  Moje psaní
Nikdy bych nevěřila, že moderní technika mi tak přiroste k srdci. Jsem již přece jenom ročník dříve narozený, elektronickou a výpočetní technikou zasažený až nedávno. Je sice fak, že jsem spíše uživatelem těchto různých DVD, video, satelitních a já nevím jakých přístrojů . U každého přístroje musím mít jako hloupý Honza přesně naučen postup - tuten kámen.Stačí, aby synek trochu přeblikal se satelitem a jsem bezradná. Mikrovlnku používám takřka denně, ale její princip je pro mě španělská vesnice. Stejně tak mobilní telefon, mám sice už druhý přístroj, ale to všech tajů mobilování pronikám velmi, pomalu. Vždyť teprve nedávno jsem se naučila přijímat a odesílat MMS.
No, a PC, tak to je kapitola sama pro sebe. Pracuji na PC skoro 17 let. Moje první setkání s tímto báječným pomocníkem bylo docela prozaické. Jelikož jsem se snažila obchodovat s různými zdravotními pomůckami, potřebovala jsem pomocníka na účetnictví. I zakoupil se přístroj, v té době velmi drahý, naládovalo se do něj účetnictví a já se snažila využívat všechny jeho výhody. Později zakoupil můj šéf do ordinace taktéž přístroj zvaný PC a já vlastně na kolenou, na něm ze dne na den, začala vést ordinaci. V té době neexistoval žádný profesionální program pro ordinace a tak jsem si spolu s jedním počítačovým inženýrem vytvářela program sama. Byla to docela fuška, vždycky, když mě něco napadlo, musel jmenovaný přijít a do programu onu věc zavés. Postupně jsem do počtače přenesla záznamy o celém obvodě, jež nebyl zrovna malý, čítal v té době bezmála dva tisíce osob. Práce to byla perná, ale neuvěřitelně usnadňovala všechny evidence, které se v ordinacích musejí vést. Např. očkování, preventivní prohlídky, pro pojišťovnu výkony a sledování receptů. Dneska v nemocnici máme na PC všechna data o pacientech, lze se spojit s laboratoří, rtg pracovištěm,dopravní službou a pod.
Všichni jistě víte, jaká kalamita nastane, vypadne-li jen na chvíli elektrický proud. Záložní zdroje fungují jen nezbytně nutnou dobu a pak se stojí.
Na to na všechno, mě přivedla dnešní návštěva pošty. Už při příchodu k budově jsem zaznamenala něco podivného. Na schodišti stála fronta a já oči vykulené sháněla informace. Brzy se mi jich dostalo, jedna paní, známá to klepna, obcházela lidi kolem dokola a všem s patřičným květnatým komentářem oznamovala, že " na poště nejdou počítače, to je hrůza, kdo tu má stát, tak ať otevřou a pracují jako dřív, když tyhle krámy nebyly". Ono to není tak snadné, pracovat jako dřív, spousta formulářů je závislá na technice a ani ty peníze vám nevydá kasa, bankomat a pod.
Jenže vyprávějte to někomu, kdo o tom všem nemá ani páru.
 


Komentáře

1 Mirka | Web | 14. listopadu 2007 v 8:56 | Reagovat

Páni, to smekám, jak šikovný to byl nápad:), zavést záznamy celého obvodu. U nás v práci jedeme na zvláštní PC program, pomalu se upouští od ruční evidence asi skoro všude, tudíž opravdu snad ani nelze něco dělat "jako dřív" - ručně:)

2 hadimrcha | Web | 14. listopadu 2007 v 10:41 | Reagovat

Nápad šikovný, ale dřina, holka, než se to všechno zpracovalo.

3 Jitka | Web | 15. listopadu 2007 v 7:38 | Reagovat

Ve spoustě profesí už to bez PC nejde a někdy si říkám, jak to mohlo dřív všechno fungovat.Zaměstnávalo se víc lidí a člověk byl jaksi člověku blíž. Dnes v každé instituci kam zavolám telefonem, ozve se plechová huba a ta mi sdělí informace, které mě vytáčejí k nepříčetnosti. Než se cca po 15 minutách dostanu k operátorovi, který konečně promluví normální lidskou řečí jsem už tak vytočená, že s ním neumím mluvit klidně a je mě úplně jedno, jestli je náš hovor monitorován nebo ne.

4 ividol | Web | 16. listopadu 2007 v 23:12 | Reagovat

To mi povídej o vypadnutí proudu! Zrovna dneska- vyplňovala jsem několik dotazníků na internetu a na konci jednoho dlouhého vypadl na momentík proud, PC se vypnul a bylo vymalováno! Naštěstí nezmizelo všechno, jenom ten poslední dotazník. Jinak by byla tříhodinová práce v ****

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama