Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Dáma?

4. listopadu 2007 v 23:24 |  Moje psaní

Tak jsem zjistila, že nemám co na sebe. Mám sice plnou skříň, ale jaksi jsem asi zestárla, či co, do většiny věcí se klidně vlezu, ale už se mi vůbec nelíbí.Tak jsem dneska ráno odkládala jednu věc po druhé, jako nehodící se a hledala něco v čem bych si připadala jako člověk. To máte pořád jenom cesta na vlak, do práce, cesta z vlaku a domů. Ať už se to odehrává v jakémkoliv pořadí, je to pořád totéž.
Tak jsem se rozhodla, že dneska pojedu za dámu. Nejprve jsem si vytáhla kostým. Je sice kalhotový, ale je to kostým. Halenku, jako vždycky, nahradí tenký svetřík, na krk lehká šálka, kabátek zapnout, vzít kabát a tašku a vyrazit do ulic. Ale ouha, něco jsme zapoměli. Samozřejmě boty, ale teď zase které, botasky jsem zamítla jako první, v kozačkách by mi bylo asi ještě horko. Lodičky se nevejdou na mé neustále otékající nožky, tak co? Nakonec vyhrály kotníkové boty, jsou sice malinko nacpané, ale ještě se mi je podařilo zapnout. Ještě trochu prohránout vlady a pár kapek "babí vody", jak říká manžel voňavce. Venku sice nepršelo, ale trochu vlhkosti bylo.
Nejdříve se dámě pokazil účes, pak mi vítr odvál šálku, musela jsem ji neforemně přivázat kolem krku. Kalhoty, které mají trochu rozšířený střih, se podezřele rychle nasákly vodou. Takto urousaná dáma se přiřítila na nádraží. Při pohledu do prosklených dveří nádražní haly mi bylo jasné, že se žádná dáma nekoná. Navíc mě začínají tlačit boty. No, nazdar! Nebylo mi včera lepší v džínách a bundě! Asi jo, konstatuji, že zítra kašlu na dámu, vezmu první nač mi padne zrak, Je mi vůbec zapotřebí podstupovat tolik utrpení, koupím si raději ještě jedny džíny, pohodlnou bundu a kašlu na modu, hlavně pohodlí.
 


Komentáře

1 Jitka | Web | 6. listopadu 2007 v 8:35 | Reagovat

Nevzdávej to tak brzy. Buď ještě chvíli za dámu.Až budeš v penzi jako já, ještě si pohodlí užiješ až,až.Je pravda, že když si zvykneš na pohodlnou obuv a oblečení, tak když pak jednou, dvakrát do roka máš být za dámu, je to utrpení.Takový ples nebo Silvestr ve společnosti je mojí noční můrou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama