Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Bílá říza

18. října 2007 v 14:28 | ja |  Moje psaní
"Sestřičko, vy jste anděl" prohlásila jedna paní, když jsem ji v noci, celou propocenou převlékala a upravovala,. Spala tvrdě a probudily ji až moje ruce, stírající pot z jejího čela. Já a anděl , no to se jí povedlo, mám do něj daleko. Nosím sice bílé šaty, ale anděl nejsem! Nebo snad....?
Už od večera přemýšlím o jedné věci. Jak by asi vypadal můj anděl strážný! Chudák jeden ten by dneska musel být sešlý a strhaný dřinou. Co já jsem se jenom naprováděla a on mě všude musel chytat, brzdit a odstraňovat všechny překážky. Ale andělé prý nestárnou. tak pak by musel být štramák jako zamlada. Někde jsem četla, že máme dokonce anděly dva. Jsou to chlapi nebo ženské? A jak vypadají? Je to zajímavá myšlenka, že nad vámi stále někdo bdí, kdo vám v případě potřeby podá ruku. Jsou lidé, kterým se prý andělé sami zjevili a s dobrou radou jim pomohli v nouzi. Možná, že je všichni moc dobře vidíme, ale nevíme, že jsou to oni, možná také, neexistují. Stejně jako mimozemšťané, kteří se také nenechávají odhalit. A co, když jsou to jedny a tytéž postavy, obojí přece přicházejí tam seshora, odněkud, kam naše oko nedohlédne.
Přemýšlela jsem o tom v noci při práci, kdy jsem obsluhovala 25 nemocných , ležících pacientů. Někteří nespali a v přítmí pokoje natahovali ruku po podané sklenici vody, jiní naopak ve spánku vnímali moji přítomnost jenom málo a někteří vůbec ne. Možná právě moje přítomnost v nich vyvolává ten dobrý pocit jistoty a bezpečí. Možná právě v mé siluetě, vidí oko nemocného a horečkou zmítaného člověka, tu nadpozemsky krásnou postavu anděla, jež přináší úlevu a pomoc. Kdoví !?!
 


Komentáře

1 ividol | Web | 19. října 2007 v 12:13 | Reagovat

Mívala jsem docela ráda ty noční služby, kdy jsem také procházela ztichlé pokoje, občas někomu něco podala, natřepala deku, otočila polštář...řekla bych, že ti docela rozumím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama