Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Au, do hlavy ne

16. října 2007 v 11:07 | ja |  Něco z rodinné kroniky
Taky jste se jako malé holky houpávaly na zábradlí ? Já ano, a hrozně ráda. Dokonce jsem měla nacvičené celé sestavy, představovala jsem si, že cvičím na MS nebo OH. Byla jsem holt hodně ctižádostivé dítko. Menší bráška si jednou při takovém cvičení rozbil hlavu! Začal plakat, ale od nás starších dostal rozkaz zmlknout a slíbilo se mu, dnes už ani nevím co. Měli jsme strach z výprasku a tak bráška nesměl dříve domů, až mu rána na hlavě zaschla. Čekali jsme zda nás práskne, ale byl dobře vycvičen. Neřekl ani popel, a večer při koupání, když maminka zajela hřebínkem do slepených vlasů začalo vyšetřování. Byl však dobře zpracován a na nás nic neřekl.
On byl mladší bráška vůbec zajímavý tvor. Jeho záliby byly takřka bez hranic. Jednou nám utekl do prázdného kostela, tam naštěstí nikdo nebyl, ale bráška si i tam našel zajímavou hračku. Na schodišti k oltáři ležely zvonečky, jež se při mši svaté používaly. Než jsme stačili zaregistrovat, co se děje , ozval se kostelem zvuk zvonečků v takové síle, že nám naskočila husí kůže. Chytili jsme brášku do náruče a prchali seč nám síly stačily. To by byl teda zase průšvih.

Velice rychle se naučil pískat náš signál "dobrá voda", na nějž jsme se vždycky ozvali. Měl ale smůlu v tom, že byl malý a tak než nás doběhl, byli jsme zase pryč. Jenom neradi jsme jej s sebou brávali na dobrodružné výpravy. Zdržoval nás. A také dobrodružství, která jsme prožívali, nebylo nic pro něj. Chodíval s námi na vykopávky, které jsme prováděli na starých keltských valech. My měli zábavu v hledání něčeho starého. Co jsme chtěli nalézt nevím, ale bavilo nás to, už ta představa byla krásná. V lese pod vysokými jehličnatými stromy jsme si stavěli z kůry a dřívek domečky a celá města. Tam se i malý bráška mohl dostatečně vyřádit. Tam možná poprve projevil své umělecké sklony, ale to už si nepamatuji.
Na základní škole se projevoval jako třídní klaun, učitelky ho měly rády a spolužáci také. Vystudoval SUPŠ v Brně, pak FF tamtéž. Kdo by to byl řekl, že po takové ráně do hlavy z něj ještě něco bude, že.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama