Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Za co může zpožděný vlak

30. září 2007 v 21:35 | ja |  Moje psaní

Spánek!! Neznám nic sladšího, než spánek. Zavrtat se do pelíšku, otevřeným oknem poslouchat utichající ulici a pak se jenom propadat do snu. Ukolébaná letět na oblacích a snít.
Tak takovou představu jsem měla dneska ráno. Opravdu si jednou dáchnout po noční službě. No, jo představa je jedna věc a skutečnost je věc druhá. Zpoždění vlaku, brr, hrozné slovo. Sedíte a čekáte, kolem spousta lidí , každý nervozní a naštvaný. V rohu skupinka turistů vypravena na Ramzovou, jak jsem zaslechla, se přehadovala, zda chytí spoj ve Val. Meziříčí. Starší pár spěchá do Luhačovic, kde má strávit krásný týden v klidu a pohodě. Kolem pobíhající děti, nedočkavé a neposlušné. Mezi tím mumrajem moje usínající maličkost. Hlava mi bimbá se strany na stranu, neustále se snažím neusnout. A vlak, ne a ne přijet.
Deset minut, čtvrt hodiny, náhle rozhlas hlásí, že na kolej 4 přijede zpožděný vlak. Všechno se hrne dveřmi ven, kola, psi, děti, tašky a mezi tím moje unavená schránka. Do vlaku jsem se dostala celkem bez potíží, najít místo bylo horší, ale to nejhorší na mě čekalo. Jen neusnout a nepřejet.
Domů jsem se dostala slavnostně ve čtvrt na 10. Tatin už na mě netrpělivě čekal s uvařenou kávou, čekala na mě také Elinka a to nejhlavnější, čekala na mě moje voňavá postýlka. Rychle jsem vypila kávu, skočila do sprchy a a pak do postele. Ještě jsem měla nohy na podlaze a už mě snění unášelo, do toho nádherného stavu nevědomí. Propadala jsem se hlouběji a hlouběji až jsem se zcela stratila. Rázem jsem cestovala po Ramzovském sedle spolu s dětmi hrajícími si na honěnou, kolem pobíhalo několik psů a já se táhla s kolem a několika velikánskými kufry.
Probudila jsem se ve třičtvrtě na jednu, zbitá, jako bych opravdu šlapala túru s těmi kufry. Odpočinek žádný, proč? Kdo ví?.
Teď je večer a já to jdu opět zkusit. Jsem už za celý den tak unavená, že se mi zavírají oči. Ráno opět vstávám ve čtvrt na 4. Tak se mějte fajn, příště snad vypotím něco duchaplnějšího. Dobrou noc!!!!
 


Komentáře

1 Hablina | Web | 1. října 2007 v 12:30 | Reagovat

Pořád říkám, že práce na směny škodí zdraví....jenže vykládej to pacientům v nemocnici :)

2 anonim | 17. února 2009 v 15:09 | Reagovat

kravina

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama