Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Vašku, dones tu tašku!

18. září 2007 v 10:20 | ja |  Moje psaní

Naší ulicí běhá psík. Je malý, strakatý, ale pouliční směska to není. Vídám, či spíše slýchávám ho takřka denně. Nejde o jeho rasu, ale o to, jak je chytrý. Dlouho jsem přemýšlela na co, nebo na koho tak dlouho vydrží štěkat. Ono, to není štěkání, zní to spíše jako volání, Dosadit do něj lze jakékoliv jméno. Všichni ostatní psi, které v okolí znám, na něj reagují zarputilým mlčením. Bylo mi to divné, že ani náš malý rarach na něj nereaguje, když jde kolem zahrady.
Až dnes jsem zjistila o co se vlastně jedná. Šla jsem ráno z nákupu, svítilo krásně sluníčko, na ulici nikdo, děti jsou už dávno ve škole. V tom jsem ho zahlédla, jak metelí přes ulici a rovnou na schodky u naší restaurace. Tam se zastavil, zjistil, že dveře jsou zavřené a začal! "Houf, houf" a za chvíli zase . Dveře zůstávaly delší dobu zavřené a on neustále volal to své houf, houf. Došla jsem domů, uklidila nákup apři tom jsem neustále slyšela jeho volání. Najednou, jako když utne, bylo ticho. Vykoukla jsem z okna, které vede k restauraci a překvapením mi spadla čelist. Ve dveřích stál náš milý pejsek a proti němu se rýsovala postava kuchaře, jež měl v rukách sáček a našemu milému tulákovi podával jednu po druhé kostičky a zbytky masa. Jak se ti dva seznámili, nevím, ale dneska konečně znám důvod denní přítomnosti psíka u nás v ulici.
A proč na něj nedorážejí ostatní psi? Tak to je zase jiná historie. Onen psík, když už má jak se říká dost, vezme sáček s ostatními zbytky a odnáší si jej s sebou. A jak tak běží ulicí, sem tam vytrousí něco tam u branky sousedů nalevo, něco mu upadne u našeho plotu, něco zanechá v dalším vjezdu. No, a ti ostatní mazaně mlčí, aby si to náš dárce náhodou nerozmyslel a neběžel jinudy.
Kdybych to neviděla na vlastní oči, nikdy bych nevěřila, že obyčejný psík, který se toulá světem, dokáže najít potravu a ještě se o ni takhle nezištně podělit. Holt, nejsme zdaleka na světě ti nejchytřejší.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama