Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Paní móda dnes

3. září 2007 v 15:16 | ja |  Moje psaní

Tak, šatník mám skoro prázdný, něco je na půdě oprané, něco přišlo pryč v akci zídka a nebo je ještě nachystané v igelitce. Probírám se oblečením a zjišťuji, že vlastně nemám co na sebe. Letní hadry už jsou připravené na zazimování, jedny či dvoje šaty, sukýnka, lehké kalhoty a několik triček. To snad do příštích prázdnin nechám, ostatní jako jsou plavky, kraťasy apod. bude čekat, co na to řekne má postava. Bude-li se dále kulatit, tak je asi oželím.
Jejda na podzimní procházky mě toho moc nezbývá. Kalhotový kostým, rifle, dvě bundičky a sáčko, tři trika a dost. No, to je hrůza, já snad budu muset zase do obchodu a já tam tak nerada chodím.
Jó, to když jsem byla mladší, to bylo jiné, ráda jsem kompletovala a kombinovala různé oblečení. Ono, mezi námi toho v obchodě zase tolik na výběr nebylo. Naše paní prodavačka oděvů (ještě žije), byla ochota sama. Nechala tě vyzkoušet, ale jenom první věc, kterou jsi vzal do ruky.
"Slečno, ta sukýnka je akorát, tadyhle ji trochu povolíte a budete šik!" Při zkoušení kabátů a sáček, vždycky ochotně oprášila, uhladila na zádech látku, že jsi ani nepostřehla, jak ji vzadu stahuje. To až doma, až jsi u zrcadla znovu kabát oblekla, zjistila jsi z hrůzou, že je velký, dlouhý, široký nebo naopak úzký. Její ruce dovedly s látkou doslova kouzla jako Cooperfield.
No a výběr, ten taky nebyl nic moc.
Vzpomínám, na jednu moc pěknou koženou, cípatou(už tehdy) sukni, o níž jsme se u regálu tahaly tři.
Dnes při čtení jakéhokoliv časopisu, jenom se závistí hledím na to množství stylů pro mladé,
na krásné doplňky o botech ani nemluvě. Apropo, boty! Nejdražší boty, které u nás měli za výlohou jsem si v roce 1972 koupila ze své výplaty. Byly tmavě modré, lakované, na podpadku zvaném kostka. Byly to letní boty a byly krásné. Jejich cenu si nepamatuji, ale vím, že byly ze všech bot nejdražší. Jak já dnes závidím všem 20 ti a více letým slečnám. Ne, jejich věk ne, ale ty možnosti v oblékání. A přesto se mi zdá, že dnes děvčata chodí oblečená všechna stejně. Přece nemají důvod, chodit stále jenom v jedněch kalhotách, a jednom černém triku a mikině s kapucí.

 


Komentáře

1 sneczech | Web | 3. září 2007 v 17:18 | Reagovat

Doby pašování Burdy z Německa, posléze kupování její ruské mutace jsou dávno pryč. A s nimi i nutnost fantazie, aby mnohé podomácku šité kreace obstály. A že obstály, bylo vidět často na ulicích. Dnes se mi zdá, že se nosí hlavně značka, nejsem však odborník, takže se mohu mýlit.

2 Hablina | Web | 3. září 2007 v 22:12 | Reagovat

A kdepak, u nás rozhodně vede tržnice, jeden dva značkové kousky jsou doplněny přehršlí levného asijského oblečení, rozpadne se to v okamžiku, kdy z něj malá slečna začne vyrůstat a šatníku se tak pravidelně dostává vítané obměny.

3 hadimrcha | Web | 3. září 2007 v 22:43 | Reagovat

Alespoň v těch mladých narůstá schopnost kreativity

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama