Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Komu zůstane dítě

8. září 2007 v 17:12 | ja |  Moje psaní

Tak jsme se v práci nedávno přeli o takovou maličkost. Jedna kolegyně se rozvedla. To by nebylo nic tak nezvyklého. Rozvody jsou dneska na denním pořádku. Šlo v podstatě o to, zda její dneska 16-ti letá dcera v případě jejího úmrtí, může sama rozhodnou, zda chce být u otce nebo raději u prarodičů? Podle práva asi nemůže, ale názory se různily. Já bych takové děti svěřila do péče tomu, kdo má lepší morální a finanční předpoklady k další výchově. Ono to ale někdy bývá sporné, jak je vidět z těch několika zveřejněných případů v TV. Děti mají tendence chovat se dle momentální nálady, dneska jsem s matkou a zítra s otcem. Maminka mi koupila tu báječnou džísku, budu proto s ní. Táta mě dovolil jít na koncert, mám ho raději. Jejich láska obou rodičů, jim jakoby dává růžové brýle. A to nemluvím o tom, jak snadno podléhají pomluvám mezi rodiči. "Víš, táta nás nemá rád, já tebe ano, budeme spolu a bude nám dobře", když tohle budete dětem neustále opakovat i lež se pro něj stane pravdou.
Na setkání spolužáků jsem si potvrdila, že těch rozvedených manželství je opravdu hodně. Dokonce dělají lidé neustále stejné chyby. Po 16-ti letech v manželství, které neplnilo svou funkci, se znovu vdají - ožení, partnera si vyberou stejného a všechno se opakuje. Za třináct let se opět rozvedou. Kdyby v tom nefigurovaly děti bylo by to docela jiné. Pak se nemůžeme divit, že jsou z toho všeho zmatené, a řeší každý problém např. útěkem z domova, kde se mu dostatečně nevěnují, nemají pochopení pro dítě z manželství toho druhého, popř. i vlastní.
Nemám zkušenosti z rozvody, ale myslím si, že nejsou přínosem ani jednomu z rodiny.
 


Komentáře

1 espoo | Web | 9. září 2007 v 19:01 | Reagovat

Já si myslím, že jsou rozvody, které ne že by byly přnosem, ale jsou tou lepší variantou.

Ad děti a jejich rozhodování, pořád se mluví o tom, jak děti intenzivně vnímají to, že se mezi rodiči něco děje. Jestli to tak je, ví podle mě děti, i v nižím věku než 16 let, se kterým rodičem by chtěly zůstat a pokud je rodiče "uplácejí" ví moc dobře o co jde. Podle mě toho některé taky umí moc dobře zneužívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama