Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Jste také takoví?

9. září 2007 v 21:19 | ja |  Moje psaní
Právě skončily TN a v nich mimo jiné smutná zpráva o nehodovosti v tomto týdnu. Víkend ještě není u konce, a nás je zase o 9 méně.Je to hrozné. Řidiči se na silnicích chovají stále bezohledněji. Při dnešní cestě z práce jsme potkali nejméně dva absolutní sebevrahy, předjíždějící na nejméně přehledném místě.
Jen tak tak, se jim ostatní vyhnuli. Bylo to dost o nervy, ale co mě nejvíce nadzvedlo, byla absolutní lhostejnost k projíždějícím houkajícím sanitkám. Protože jsem z profese, vím jak často jde o minuty, ne-li o vteřinky. Každé zpoždění, každý zbytečný prostoj, může znamenat definitivní konec nadějí, pro, např. nedonošené novorozeně. Při silné alergické reakci, např. na včelí píchnutí do oblasti hlavy, je nutné provést okamžitě proříznutí průdušnice a zavedení kanyly, která umožní postiženému dýchat. Tento zákrok je někdy nutné provést i za jízdy v sanitce a každý zbytečný otřes může znamenat poškození nervů v okolí. Ten kdo měl někdy stav, kdy se opravdu bál o svůj život, vám jistě potvrdí, že cesta do nemocnice se mu zdá nekonečná a proto, takoví bezohlední řidiči způsobují denně nemocným, převáženým v sanitkách RZP, stres a zbytečnou bolest.
Nepřeji nikomu nic zlého, ale jednou v takové sanitě můžete být i vy, pak bude záležet na ostatních řidičích, zda rychle uvolní cestu a umožní řidiči RZP bezpečný a rychlý průjezd.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama