Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Jak je důležité míti vhodnou techniku

27. září 2007 v 9:49 | ja |  Moje psaní

Už je tady, déšť!
Mám ráda klepání kapek deště do okenních parapetů. Zvlášť, když nemusím vstávat. Dneska se mi to splnilo. Konečně malé volno, kdy nemusím do rachoty. Zahrádka poklizená, až na malou hromádku, která se uklidí s listím. Byl to ale dobrý nápad koupit drtič zahradních odpadů-. Je to totiž věčný problém, kam s haluzemi a listím. Kontejnery se objevují i u nás sporadicky, a než je člověk schopen zareagovat jsou plné - kanapí, lednic, koberců a já nevím čeho a zahradní bord.. se tam již nevejde.
Když jsem viděla nadšení našich při uklízení zahrady, řekla jsem si tradiční - Peníze budou a my ne - a práskla se přes kapsu. Dovezli , či spíše donesli jsme drtič a po nutném sestavení jej spustili. No, povím vám, rámus jako v ocelárně. Ale ta chytrá mašinka požírá větvičky jednu za druhou a do pytle se z ní sypou drobounké štěpky a rozdrcené listí. No, paráda! Obrovskou hromadu, která byla tak na vlečku, mašinka pokrouhala za jedno odpoledne! Nebyla jsem sice u toho, měla jsem noční, ale rodinka pracovala docela s chutí. Ráno po návratu ze směny, mě čekalo překvapení, v podobě vyčištěné zahrady a odklizeného bordílku. Zbyla jenom již výše zmiňovaná hromádka, která se zlikviduje až se spadaným listím.
Nejdříve jsem si myslela, že to dotáhnu dnes, ale prší a já se mohla povalovat v postýlce. Nákup je proveden, vařit se mi dneska nechce. K čemu jsou zásoby v mrazáku, že? Vezmu půjčenou literaturu a budu si lebedit. K té literatuře, kdyby vás zajímalo, co čtu - Dieter Breuers - Na hradech, v klášterech, v podhradí (středověk jak jej neznáme). Zajímavé čtení o obyčejném životě tehdejších lidí.
A déšť klidně může klepat, stejně mě ven nedostane.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama