Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Hold zahrádkám

22. září 2007 v 16:24 | ja |  Moje psaní

Laskavé sluníčko nás ještě stále zve ven do přírody. Nevadí, že s jeho odcházejícími paprsky nastává nepříjemný chlad. Stačí se pořádně obléci a je to. V zahradách lidé hrabou, sečou trávník, otřepávají jablíčka. Připravují své milované zahrádky na zimní spánek. Ještě tu přiřezat větve stromu ohrožující chodce na chodníku, barvou oživit stojan na květiny, posbírat zatoulané hračky, než je zasype sníh.
I u nás se dnešní den věnuje zahrádce. Mladí se pustili do úklidu a mě zůstalo něco času na delší psaní. Jsem jim docela vděčná, ne že by se mě nechtělo, ale opravdu nechce. Tak to na mě někdy příjde, taková chuť nicnedělání, je to spisovně nebo ne? Jistě to znáte všichni dobře. Druhá polovička mého já se dívá na televizi a Elinka se natáhla, jak dlouhá tak široká, na balkon na sluníčko. Opravdu nádherný den. V lednici se marinuje maso na večerní opékání a mě blaží báječný pocit volna. Už jsem si ho neužívala ani nepamatuji.
Tak sluníčko, jenom ještě pár dní nebo raději týdnů, hřej a sviť. Bude zase trvat hodně dlouho, než se všechny zahrádky zazelenají a zabydlí lidmi. Alespoň zase půl roku, budeš mít klid a čas se zvetit a nabrat novou sílu, kterou pak předáš všem, kteří ji budou potřebovat.
 


Komentáře

1 Mirka | Web | 24. září 2007 v 13:28 | Reagovat

..opravdu krásný podzim...a tu pohodičku, tu si paní autorka jistě zaslouží!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama