Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Do hlavy ne!

21. září 2007 v 18:07 | ja |  Moje psaní
Včera v práci jsem úplně odpadla. Byl velký frmol, hodně se přijímalo a propouštělo. Moje kolegyňka je milé, mladé děvčátko, velice hodné a pracovité. Když se blížil konec směny, přišla za mnou, v očích napsánu únavu. Celý den frkala, smrkala, nachlazená. Vzala si dva Paraleny a tak jsme to nakonec dotáhli ke zdárnému konci. Ale, půl hodiny pře koncem směny nám přišel příjem. Hrozný, sociální případ se vším všude. To znamená, než jej uložíte na postel, musíte jej okoupat, zacévkovat, píchnout flexilu, podat veškeré léky, injekce, zavázat otevřené rány, provést odběry, odnést je do laboratoře, o dokumentaci, která je značně objemná ani nemluvím. Jeden by si myslel, že za to všechno bude mít alespoň pár slůvek uznání. Kdepak, děvče za mnou přiběhlo s utahaným nosem a slzami v očích. "Co je? Už to nějak vydrž, za chvíli máme konec!" snažila jsem se jí uklidnit, ale ona byla k neutišení. "Tak, co se ti, kruci stalo? Mluv!"
"On" rozuměj ten děda, "mě pokousal! Chtěla jsem mu zavázat košili za krkem a on mě najednou chytil za vlasy a kousl mě do ruky! Auu!" a ukazovala mi krvavou ruku. " Ještě mi sprostě nadával, že jsem děvka, ať jdu do pr....!", "Já už nemůžu, proč nám to ti lidé dělají, když se jim snažíme pomoct."
Snažila jsem se ji uklidnit, tím, že onen děda je nemocný, něco ho trápí, možná je zmatený a neví co dělá, ale nepodařilo se. Byla celá špatná až do konce směny. Jak jí mám vysvětlit, že i takoví lidé jsou mezi námi, kteří zcela potvrzují pravidlo - za dobrotu na žebrotu.

 


Komentáře

1 Hablina | Web | 21. září 2007 v 19:35 | Reagovat

Chudák holka, doufám, že dědek pak dostal koňskou dávku něčeho na uklidnění (a hezky jehlou zavrtět) Když na něho podá trestní oznámení, nebude to nejspíš k ničemu, pokutu z dědka bláznivého nikdo nedostane a ani ho nezavřou.

2 hadimrcha | Web | 21. září 2007 v 22:37 | Reagovat

to je ono, nikdo z něj nic nedostane

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama