Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Slimáci

7. srpna 2007 v 10:46 | ja |  Moje psaní
Brr, plná konev slimáků!
Tak vám teda povím, co mě docela vytočilo. Ráno, stejně jako každý jiný den, kdy mám volno, jsem šla zalít kytičky na zahradu a před dům. Sluníčko už pálilo do zad, bude asi krásný den.
Pes lítá kolem a neustále na něco doráží, Myslím si, to bude asi kočka, někde v keřích, nebo, že by ježek, který ještě nedorazil domů z noční výpravy? Kdepak, naše Elinka si našla jiného nepřítele,
na konvičce, v níž od nedělního večera zbylo něco vody na dně, je nalepeno asi 10 hnědých slimáků, dlouhých a slizkých. Opatrně je sundám a vhodím do kanálu, chytím konev za ucho a fuj, tam je taky nalepený jeden . Pak se kouknu do konve a úplně se mi zatmělo před očima. Nevěřili by jste , ale tam je jich nalezlých snad stovka. No tak, to je přímo invaze slimáků!!!
No jo, ale co s nimi, rukou je vytahovat nebudu, když tam napustím vodu, ucpou mi kropítko, když kropítko sundám vytečou i z vodou a budu je mít na zahradě opět. Nevěda si rady, položila jsem konev na trávník, zavolala psa a šla jsem si uvařit kávu. Ještě dorazila pošťačka, chvíli jsem si splkla před domem se sousedkou, ta mi radila zanést konev tam, kde mají slepice, ony prý je sezobou, pak jsem vzala hrnek s kávou a šla zpět na zahradu.
Tak nevím, někde jsem četla, že ty potvory, hnědé slimáky, nezobou ani slepice! A co, zavést je nazpět do Španělska, odkud prý pocházejí. No ale vážně, co s nima, jak tak popíjím kávu, napadlo mě, upálit je! Je to sice trochu kách, ochránci přírody už asi stojí v pozoru, ale nic jiného asi nepomůže.
Jdu tedy pro plech a zápalky, vezmu noviny a konev a třepu slimáky na papír, je jich podstatně méně. Kam se poděli? Najdu je na travičce, jak se jeden po druhém plazí do stínu jalovce. Ono je to sluníčko a sucho vyhnalo z konvičky ven. Tak jsem tu trochu slimáků upálila v novinách a doufám, že ti ostatní, kteří tu popravu viděli, se ze zahrady odstěhovali nebo v brzké době odstěhují.

 


Komentáře

1 Hablina | Web | 7. srpna 2007 v 19:47 | Reagovat

u vás slimáci, u nás vosy, co nás v tom létě ještě zkosí...

2 Hablina | Web | 7. srpna 2007 v 20:47 | Reagovat

Rada k ikonkám: koukni na blog mojí dcery, ta tam snad někde má na ně návod.Je to lini709.blog.cz, rubrika for you a v ní rubrika návody (děvčica to má trošku nepřehledné)

3 Karel | 8. srpna 2007 v 10:03 | Reagovat

Konev zakrýt, aby nevylezli, nechat vyschnout na slunci...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama