Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Jsi chytřejší než ....

29. srpna 2007 v 11:51 | ja |  Moje psaní
Úmyslně jsem nadpis nedopsala, aby to nevypadalo jako ona rádoby soutěž na tv NOVA. To, že naše děti jsou stále chytřejší a chytřejší, víme všichni , ale, že už nás přerůstají i ve věcech ekonomicko-politických, tak to byla pro mě novina. Zrovna tuhle jsem náhodou vyslehla rozhovor dvou asi 8-letých chlapců. Neznám je a ani nevím odkud byli. Ale rozhovor stál za to. Jak začal nevím, ale když jsem k nim došla (na zastávce MHD) slyšela jsem asi jeho nejpodstatnější část.
"Vo.., já už nemám ani vindru, tak mi dej jedno cigáro!"
"Hov.., už jsem ti jich dal tolik, zaplať, pak dostaneš! Zadarmo ani kuře nehrabe! To by se ti líbilo, vydělávat na chudákovi, do ři.. s tebou!"
"Do pi.., fotr mi nedá ani mrť, prý ty ku..., ODSácký mu zvyšují daň, tak se vys... na podnikání, by je jeb.., udělá to jako Kožeňák, prachy frkne do cizí banky a zvedne kramle! Ty vo.., já asi nebudu chodit do školy, či co, matka nadávala, že jí debilové z vlády vzali pastelkovné a ona musí segře kupovat tolik věcí do 1. třídy."
" To mě nezajímá, zaplať, co dlužíš a pak si přijď pro další trávu, vo..!"
"Ku..., ti říkám, že mi fotr nedá peníze, musí platit 3 dělňase a ty zaj..... zdravotní pojišťovny po něm chtějí platit, se na to může vys... a já na tebe taky, vo..!"
To je pouze zlomek z toho, co tam v mé přítomnosti proběhlo. Z jejich řeči vyplynulo, že jeden je syn podnikatelský a druhý má jenom matku. Ta spoušť sprostých slov a tolik zloby z jejich úst, já si myslím, že snad ani nevěděli o čem mluví, nebo myslíte, že jsou chytřejší než my....
Krásné tváře, pěkně oblečení, evidentně nestrádající hlady ani jiným nedostatkem, tak proč?
 


Komentáře

1 Karel | 30. srpna 2007 v 11:10 | Reagovat

A to kdybys někdy slyšela, jak k sobě promlouvají a oslovují se třeba takové dvanáctky v šalině!

Možná by Tě omývali.

2 hadimrcha | Web | 30. srpna 2007 v 11:24 | Reagovat

Tak to snad aby si jeden dal špunty do uší, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama