Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Jeden nikdy neví!

13. srpna 2007 v 11:40 | ja |  Moje psaní

"Jdeme ke kartářce, pojď s náma!" - dostala jsem pozvání od kamarádky. Ne, že bych na jejich umění věřila, jsem realistka každým coulem, ale zvědavost vrtá jako červík. Několik dní a nocí jsem marně přemýšlela, jak to udělat - jít, či nejít? Nakonec jsem se rozhodla, nejdu nikam! Říkám, ne, že bych jim věřila . ALE ! Zase to věčné ale, které se vždycky objeví, když je člověk nerozhodný.
Mám nejednu zkušenost s těmito neznámými silami. Občas se i mě stalo, že jsem měla dokonce věštecké sny! Jednou, to jsem byla na internátě střední školy, jsem měla sen, který mě vyvedl dokonale z míry. Měli jsme velice přísnou profesorku češtiny, která měla svůj systém vyvolávání a nikdy, nikdo si nemohl být jistý, že nebude "tasen" i příští hodinu. Jednoho krásného dne jsem ráno vyprávěla své spolubydlící, co se mi zdálo, že jsem viděla profesorku Přikrylovou jak vyvolává Jarku a dokonce jsem znala i otázku, kterou ji položila. Zasmály jsme se a hodily to za hlavu. Cestou do školy jsme onu jmenovanou spolužačku potkaly. Já ji o svém snu řekla, ona jen zavrtěla hlavou a odpověděla, že přece byla minule vyvolána, tak dneska se nebojí.
Den pomalu plynul, blížila se hodina českého jazyka. Nevím zda si Jarka přes den na můj sen vzpoměla, ale já na ňej myslela neustále. Zazvonilo, přišla profesorka a aniž by se kdo nadál, brala do ruky deníček a vyvolala první jnéno. Jistě uhodnete, že to byla zrovna Jarka, Když stála u tabule, koukala na mě nechápavě a po otázce, kterou jí zkoušející profesorka řekla, málem upadla. Byla to přesně tatáž o níž jsem měla sen. No, a známka, ta byla rovněž shodná s tou ve snu.
Od té doby jsem nikdy nesměla nikomu říkat, co se mi zdálo. A proto jsem raději k žádné kartářce nešla. Jeden nikdy neví!
 


Komentáře

1 Hablina | Web | 13. srpna 2007 v 13:53 | Reagovat

Kámošce předpověděla kartářka rozvod-a rozvedla se. Také ji předpověděla bohatého partnera - a má ho.

2 hadimrcha | Web | 14. srpna 2007 v 10:22 | Reagovat

No vidíš a pak tam běž, ne a ne a ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama