Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Co je nic?

28. srpna 2007 v 16:24 | ja |  Moje psaní

Tak jsem si do dnešního rána myslela, že nic je nic. Prostě nic! Mýlila jsem se a velmi. V dnešních zprávách na Seznam cz. jsem se dozvěděla, že astronomové konečně to nic našli. Kdesi v hlubinách vesmíru, kam až lze dohlédnout jenom dokonalou technikou a kam se nikdy žádný člověk stejně nedostane! Tak tam je, vážení NIC! Prostor v němž nic není, nebo vlastně v němž je nic!
Člověku z toho jde hlava kolem dokola. Představit si to nejde, uchopit to nejde, vidět to asi taky nejde, nebo jde? Ne, že by člověk vědcům nevěřil, to teda ne, ale najít nic, to už chce teda opravdu bujnou fantasii. Nejsem matematicky ani fysikálně nadaná, ale kruciš, když je tam nic, tak jak tam může být něco jako nic, nebo ještě jinak, Když nic není, jak teda může být někde nic.
To jsem se teda do toho pořádně zamotala. Říká se přece, kde nic není, ani smrt nebere. Z toho by teda vyplynulo, že tam kde je nic, bude asi náš posmrtný domov. Ne? Já už vlastně nic nevím, ale hlavně, že jsme ho konečně našli. Myslím to NIC.
 


Komentáře

1 Martinka | 16. června 2009 v 1:07 | Reagovat

Pěkně řečeno...  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama