Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Pohádka nepohádka

6. července 2007 v 10:20 | ja |  Moje psaní
Bylo nebylo. V jednom království měli nemocnici. Nebyla nová, ale všem se v ní dobře pracovalo. Každé ráno přicházeli do práce usměvaví lidé, na pokojích leželi spokojení a vděční pacienti. Všem se zdálo, že to tak bude stále.
Čas plynul, ubíhal. Jednoho dne se vyměnil král. Ten starý šel do penze a na jeho místo nastoupil mladý. Přivedl si s sebou spolupracovníky. A začaly se dít věci.
Ekonomové vypočítali, že 2+2 je 5. To bylo slávy, tak, proč mít tolik pomocnic a uklízeček. Pryč s nimi. Další výpočet se jim opravdu podařil 3x3 je 28. Hurá, snížíme počet sanitárek, však ono se to zvládne. Někdo dále zjistil, že 1-1 jsou 4, tak proč nechávat sloužit na oddělení sestřičky v noci po dvou, když pacienti stejně spí. Huš, už ať jste pryč. No a nakonec proč nakupovat nějaký materiál, však ono se to bez něj také obejde. To jsme ale ušetřili, že?
V jednom království stojí nemocnice, není nová a stojí stále na stejném místě. Jen po ránu se do ní plouží několik unavených zaměstnanců, bez elánu a perspektivy. Otrávených tím, co je čeká. Na odd. plno nespokojených klientů, nedokonale umyté podlahy (nemá je kdo mýt). Plné pokoje pacientů,
kteří se nestačí divit, jak rychle jsou uzdraveni a tudíž brzo i propuštěni domů.
Sestry a ošetřovatelky sotva vláčí nohy ( jsou to převážně skorodůchodkyně), mládí jde za lepším.
A král? Ten sedí vysoko, převysoko, za polstrovanými dveřmi, aby k němu ani hlásek nedolehl. Ekonomové jsou na Kanárech a to by mohl. být konec pohádky.
Líbila se Vám? Ale ona je to bohužel skutečnost. Brr., jen ne do nemocnice.


 


Komentáře

1 babča | Web | 6. července 2007 v 13:12 | Reagovat

hlavu vzhůru mlýny melou poémalu,ale jistě a na každého jednou dojde možná pozdě,ale přece,i ekonom a pan král nebudou věčně mladí a krásní a zdraví no a my pacienti to nějak vydržíme třeba abychom si ukrátili dlouhou chvíli tak tu podlahu vytřem

2 DědaLebeda | Web | 19. května 2008 v 1:26 | Reagovat

SUPER - až pan král rozhodne, že si pacienti mohou poplatek 60 za den odpracovat vytřením pokoje, možná mu potom někdo vytře ZRAK.

---(:-§O)))   ,.DL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama