Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Nedávejte do oken růžové záclony

6. července 2007 v 23:43 | ja |  Moje psaní

Víte jak se hledá byt v nové zástavbě, když nevíte číslo domu ani ulici? No hrozně.
Pozvala mě známá na kolaudaci bytu, který si pořídila po rozvodu. Dříve bydleli v domečku s krásnou zahradou, však se na ní Jarka něco nadělala. Ten její bývalý byl pěkný budižkničřemu. Znal velmi dobře
cestu do práce a domů. Ještě tak občas trefil na hříště a do hospody. To víte na vsi, kde bydleli víc možností naštěstí neměl, takže ho Jarka lehce nalezla. Nedělala to často, ale to víte, když není chlap doma, obyčejně se něco pokazí. To známe všichni.
Tak tedy, dostala jsem patřičné instrukce a vydala se na opačný konec města hledat dům s růžovými záclonami v oknech. To totiž bylo naše poznávací znamení. Ono se řekne, to lehce najdeš, domů je tu 12, v každém jsou 4 byty. Ale hned v prvních dvou měli růžové záclony. Tak a co teď, mám zvonit na zvonky? Zeptám se někoho! Ale, v ulici jako naschvál nikdo, jen dva malí pejsci si hrají na honěnou.
Vzpomínám zda Jarka neříkala něco bližšího, nic. Taky jsem ji mohla zavolat, ale mobil leží bezmocně doma na skřínce. Tak, kdo by mi poradil, přemýšlím? Říká se, že holičky vědí všechno, ale tady kromě obchůdku s potravinami nic není. To je ono, myslím si. Tam budou určitě Jarku znát. Vletím dovnitř a spadla jsem málem na zadek. Ona je tam vietnamka! Tak ta mi určitě neporadí. Už mám na jazyku něco jako" pardon, já jsem vlastně nic nechtěla", když ona paní na mě promluví. Krásnou zřetelnou češtinou jen s maličkým přízvukem. Vyrazilo mi to dech.
Žádné "nerozumím česky!" jako jiní vietnamci, Lin mi všechno rozuměla a taky Jarku pomohla najít.
Chvíli sice čekala, na svou dcerku Miu, ale pak jsme společně došli až k domu, kde Jarka bydlí. V oknech žádné růžové záclony neměla, právě včera je dala do prádla. Nečekala totiž, že příjdu a zapoměla mi to říct.
Tak máme obě novou známou, je cizinka, ale česky mluví lépe než mnohý čech. A jen pro upřesnění
těch růžových záclon tam bylo víc. Má je dokonce i Lin.
 


Komentáře

1 DědaLebeda | Web | 19. května 2008 v 1:36 | Reagovat

AHA... Já měl zase známého a ten zanášející manželku. Ta dávala znamení pro svého milence že je čistý vzduch jedním pořád stejným ubrusem pověšeným na šňůrách na balkoně.

Dozvěděl se to v hospodě, kde se dotyčný aniž by znal jejího manžela, samosebou náhodou na doslech chlubil jak to se záletnicí praktikujou a bylo. Můj kámoš si to dal dohromady vcelku jednoduše a bylo po záletech. Bylo i po onom ubruse.

---(:-§o)))   ,.DL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama