Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Klid naší zahrady

13. července 2007 v 7:30 | já |  Moje psaní
Včera ráno po snídani jsem šla jako obvykle s naší Elinkou na zahradu. Těšila jsem se na klid a pohodu a posezení pod třešní. Pes lítal jako zběsilý, honil špačky. Myslím si jen je prožeň, stejně už nemají co na třešních sbírat. Deštivé poslední dny dokonaly dílo zkázy. Ale stejně se úroda letos pomalu nedala sklidit. Utírám lavičku od ranní rosy, na nos dávám brýle a beru do ruky, dlouho neotevřenou knihu "Ženy na habsburském trůnu". Zajímavé čtení o císařovně Marii Terezii, Alžbětě zvané Sisi, Zitě poslední císařovně. No a jak tak beru knížku do ruky ozve se od sousedů "rrrr,rrrr," vrtačka. No, nevadí při čtení to sice ruší, ale nějak to začtu. Obracím asi 3 list, když ke kvílení vrtačky se přidává bušení - to na novostavbě pana doktora tesaři tlučou trámy. Zvuky se navzájem doplňují a stupňují ve mě rozmrzelost. Pomalu se opět nořím do děje, když uslyším kvílení rozbrušovací pily, to soused nalevo připravuje desky na obkládání. To už začínám být nervozní, ale stále spoléhám na to, že to bude trvat jenom chvíli. Ale kdepak, sousedka, přes jedno, vyrazila na zahradu s motorovou sekačkou. Zvuky se linou ze všech stran a já začínám přemýšlet o tom, zda se nejít zavřít domů. " Bum, bum, uííí, drrrrr, bum, drrrr, uííí!"
Naše ulice bývala jednou z nejklidnějších, v dobách dávno minulých byla pouze jednosměrná. Mohli jste k někomu na návštěvu, nebo do lesa, který se rýsoval za posledním domem. Ale dnes, škoda mluvit! Dívám se na hodinky zda jsem snad nešla na zahradu později, ale kdepak je to stejné jako každý den. Je 7.3O a ulice se probudila do dovolenkového týdne. Za chvíli se probudí ve všech domech maloši a spolu s většími potomky promění naši dříve tak klidnou ulici v dětské hříště. Kola, skateborty, míče a já nevím co všechno už na ně čekají.
Elina do mě strká čumáčkem a chce jít domů, tak sundám brýle, zavřu knihu a jdu se zavřít do čtyř stěn. To jsem toho zase přečetla. Doufám, že příště, až budu mít ráno volno, budou mít všichni všechno udělané a budou v zaměstnání. Ne, že bych jim tu dovolenou nepřála, ale trochu klidu by neškodilo.
 


Komentáře

1 babča | Web | 17. července 2007 v 10:55 | Reagovat

jo děvucho tak my bydlíme na skoro samotě u lesa, přes týden je klid, pohoda tabáček,přijde pátek odpolednesjedou se chalupáři a už to začne, z různých koutu se ozývá podivná hudba,řev grilujících měšťanů a celý víkend za všech stran řvou elektrická nářadí sekačky a podobné nesmysly,zajímalo by mně jestli dneska ještě lidi ví co je to kosa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama