Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Co dokáže ořešák

4. července 2007 v 9:08 | ja |  Moje psaní
Dneska venku prší, je zataženo, tak se poměrně lépe vstává. Přemýšlela jsem nad tím, co jako budu dělat. Mám dneska noční tak se toho moc neudělá. Na loužích se dělají bublinky, takže pranostika říká, bude pršet delší dobu. Půjdu nakoupit a pak si něco provedu s hlavou. Vzpoměla jsem si na jednu příhodu z dob dávno uplynulých.
Při studiu na střední škole jsem bydlela na internátu. Jak bývá zvykem na dívčích internátech, starají se všechny o všechno. Jednoho krásného dne jsme se svou spolubydlící Lidou prohlížely nějakou Vlastu nebo Mladý svět. Už si nevzpomínám, který ze dvou časopisů, jež se pro nás zdály zajímavé to byl. Na stránce s několika málo černobílými fotkami ze světa mody a to ještě té ze států RVHP, jsme se dočetly, že letí barva "zemito-hnědá" což je taková , no hnědá barva. Já byla v té době špinavá blondýna, tak jsme se rozhodly to změnit. No, ale jak, kapesné jsem měla 10,- Kč na týden, dle mamimky jsem nic nepotřebovala, a jenom jízdné mě stálo 1.80,- pokud se dobře pamatuju. Tak jsme přemýšlely jak to provést. Nějaká dobrá duše nám poradila, že dobře barví ořechová slupka. Byl podzim, tak hurá na kopec za internát hledat ořešák. Našly jsme jej a začala procedura. Vyloupat ořechy, šupky trochu podpatkem potlouct, dát do hrnce s vodou a povařit. Vychladlou vodu i se šupkama mi holky nalily na hlavu a já se nesměla 1 hodinu splachovat. No, asi abych se ani neviděla, musela jsem sedět v koupelně. Po hodině jsem si opláchla hlavu a konečně se na sebe podívala do zrcadla. Ó hrůzo!!! Vlasy nic moc, ale čelo, krk, ruce a částečně i obličej jsem měla samou hnědou šmouhu. Dala jsem se do mytí, ale výsledek žádný. Při příchodu na pokoj propukly holky v šílený řehot. Já v té době šíleně zamindrákovaná puberťačka se domnívala, že mi to udělaly schválně, pro srandu světu. Raději jsem nešla ani na večeři. Ještě několikrát jsem ten večer byla ve sprše a drhla se vším možným, snad i benzínem. Pozdě večer mě ploužící se po chodbě potkala paní vychovatelka, na její tváři zahrál úsměc, když mě uviděla. Chytila mě kolem ramen a se slovy " teď se jdi vyspat, ráno něco vymyslíme" mě šoupla do pokoje. Ráno pak sama zavolala do školy, kde mě omluvila, byl pátek, proto mě poslala domů. Za ty tři dny se barva s obličeje smyla a já byla v pořádku.
Od té doby jsem si vlasy nikdy nebarvila a měla je celých 35 let špinavě blond a nyní šedivé.
 


Komentáře

1 Macin | Web | 4. července 2007 v 17:42 | Reagovat

Ahojky,chci se zeptat,jestli dorazil mailík s presentací Matragi Macin

2 Leňa | 5. července 2007 v 9:50 | Reagovat

jo,jo,taky jsem to zkoušela s přírodním barvením vlasů,ne sice s ořechem ale s cibulí protože jsem si myslela že když se s ní krásně obarví velikonoční vajíčka tak že to bude fungovat i na mých vlasech,ale byla to hodně naivní představa protože výsledek byl obdobný jako u Vás takže z toho byla jen pořádná ostuda..... Jinak Vás zdravím a ty stránky máte moc pěkné.....Lenka

3 DědaLebeda | Web | 19. května 2008 v 1:22 | Reagovat

Pobavil jsem se - protože mám dobrou představivost, asi budeš mít na svědomí mé nespaní....a to jsem chtěl jít brzy ráno na ryby.

Až se moje zeptá čemu,že jsem se ze spaní smál, musím jí toto dát přečíst.

---(:-§o)))   ,.DL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama