Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Závist nebo ztráta paměti

8. června 2007 v 15:58 | ja |  Moje psaní

Tak nevím.....!

Náhodou jsem se ocitla na stránkách jednoho blogu. Vypadal zcela normálně, zajímavé čtení, obrázky.
Tak jsem se ponořila do čtení. Pláč, pláč a zase samý pláč. Nad tím, že jsem důchodce a oni mladí, nad tím, že oni podnikají a já nikoliv, nad tím, že rohlík gumák stál 0,30 hal., a dnes stojí rohlík gumák 1,70Kč. Nářek a stýskání si nad světem. Aha, je to asi někdo, kdo je nemocný a už nepracuje, myslím si.
Čtu se zájmem dále, má domek, aha tak to není bezdomovec. Po večerech si píše blog, který čte spousta lidí. Je dobrým rétorem, což já nejsem. A všechno ho štve. Štvou ho politici, ti ho štvali ostatně i dříve. Je naštvaný na V.I.P. - což ostatně býval i dříve . Komedianti jedni, dřív herci nyní VIP. Zaměstnavatele nazývá nejhrubšími nadávkami, což dělal i za komoušů. Soused od vedle má príma auto, jak je možné, že ho má , když je důchodce jako on.. No jo, on měl protekci dříve i teď, tak není divu. To, že pracoval celý život na jednom místě, já jich měl asi 10 a všude jsem dopadl stejně. Na tom posledním postu jsem dokonce výpověď dostal o den dříve než ředitel.
Tak to je zajímavé, čtu dál, celá zvědavá, co že se ještě dozvím. Ten americký president, proč sem vůbec jel, radar tu nechceme, ruský nám nevadil. Na hradě presidentská vlajka, on tam Klaus stejně není, to je jen tak pro turisty.
Zkrátka a dobře člověk plný zloby, závosti a lidské hlouposti. Asi takový byl dříve a takový i zůstal.
Vypínám internet a snažím se trochu si srovnat myšlenky v hlavě. Ono není jistě všechno v pořádku,
ale jedna věc by mě zajímala. Zda si onen "důchodce"(je-li vůbec důchodcem) vzpomene na své rodiče, jak oni žili a zda také tak nahlíželi na svět. Nevěřím tomu, protože moji rodiče mě vždycky
říkali, že se mám radovat i z pěkného počasí, rozkvetlého stromu a úsměvu na tváři neznámého člověka. Čímž se řídím celý život a cítím se docela obstojně.
Kéž by onen pisatel našel také kladné věci ve svém životě a světě kolem nás. Určitě by bylo mezi lidmi trochu méně zlosti.
 


Komentáře

1 DědaLebeda | Web | 18. května 2008 v 23:59 | Reagovat

JO a je jich mezi náma takových zatvrdilců, nenávistivých všech a všude.

---(:-((   ,. DL.

2 DědaLebeda | Web | 19. května 2008 v 0:01 | Reagovat

Unčínský potok \ u Bohosudova \ - znáááám.

---(:-§o)))   ,.DL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama