Nejstrašnější nedůvěra - nedůvěra v sebe!

Hurá, prázdniny

17. června 2007 v 11:15 | ja |  Moje psaní

Prázdninové rozjímání

Zase se blíží prázdniny a s nimi spousta volna, koupání a výletů. Je to čas, pro děti, nekonečně dlouhých dnů, báječných zážitků a skvělých dobrodružství. Na jedny prázdniny však vzpomíná snad každý. Jsou to poslední prázdniny před nástupem do zaměstnání. Většinou utíkají rychleji, než jiné, jsou plné očekávání, prvních lásek a nesčetných předsevzetí.
Měli jsme je jistě všichni, představu krásného začínajícího života. Života, který již bude jenom náš,
bez dohlížení učitelů, bez zkoušení a opakování.
Oh, jak jsme se všichni mýlili. Stačilo nastoupit do zaměstnání a hned jste dělali nástupní praxi.
Půl roku opakování a strachu, aby jsme to dobře zvládli. Každý měsíc povinný seminář, jehož účast byla ostře sledována. Při změně pracoviště nové a nové vzdělávací kurzy, rúzné Stohodinovky, psychologická minima, pedagogické desatera, doškolováky ap., jak se vlastně všechna ta osvědčení, jež mám doma jmenují. Všichni nás ujišťovali, že se k těmto kurzům přihlíží a bude přihlíženo při platových postupech. Nikdy jsem to nepoznala, nikdo po mě žádný papír nikdy nechtěl.
Nyní se pokračuje kreditními body a povinnou registrací sester. Za pár let jdu do důchodu, je to skoro zítra, ale ani dneska všechna ta potvrzení a osvědčení, prakticky nezajímají. Možná, než letošní absolventi budou odcházet do důchodu, tak se to změní.
Proto jim všem přeji, užijte si poslední prázdniny a věřte, že učit se budete celý život.
 


Komentáře

1 DědaLebeda | Web | 19. května 2008 v 0:22 | Reagovat

TAKÉ VZPOMÍNÁM - na poslední prázdniny jak nás plno udělalo chybu, že si vybrali učení někteří podle toho, kam se přihlásil jeho kámoš. Jak je těžké se v té době rozhodovat o profesi na celý život.

Kdo ví, zda je to ten tzv. osud???

---(:-§o)))   ,.DL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama